Najlepsze atrakcje na Zanzibarze

Zanzibar oferuje turystom wiele atrakcji, które przyciągają rzesze podróżników z całego świata. Wśród nich warto wymienić wizytę w pięknej i klimatycznej Stone Town, gdzie można podziwiać charakterystyczną architekturę, wąskie uliczki oraz kolorowe bazarowe stragany. Na wyspie nie brakuje także wspaniałych plaż, takich jak Nungwi, Paje czy Kendwa, gdzie można wypocząć na białym piasku i kąpać się w turkusowych wodach. Zanzibar to również raj dla miłośników nurkowania, ze względu na bogatą i zróżnicowaną florę i faunę morska, a zwłaszcza piękne rafy koralowe. Poza tym, warto odwiedzić plantacje przypraw, które stanowią ważny element gospodarki wyspy i zobaczyć, jak rosną kardamon, cynamon czy goździki.

Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź na Zanzibaru

Wyjazd na Zanzibaru na własną rękę

  1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

    Na trasie Polska – Zanzibar działa kilka połączeń lotniczych, umożliwiających wygodną podróż na tropikalną wyspę. Przewoźnicy oferują bezpośrednie loty z Warszawy, Krakowa oraz Katowic. Czas lotu wynosi około 9 godzin. Dzięki temu, podróżujący mogą szybko i wygodnie dostać się na rajskie plaże i cieszyć się relaksem na jednej z najpiękniejszych wysp w Afryce.

    Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do na Zanzibaru w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

    W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

    Booking.com