Zanzibar – plaże, które musisz zobaczyć. Gdzie nacieszysz się najpiękniejszymi widokami?

Czym przyciąga Zanzibar? Plaże są jedną z turystycznych wizytówek tej wyspy. Które z nich warto odwiedzić w trakcie egzotycznych wakacji? Podpowiadamy!

zanzibar plaże
Ocena

Błękitne niebo, turkusowa woda i jasny piasek – tak wyglądają plaże na Zanzibarze. Jest ich sporo, jednak na długiej liście miejsc do plażowania nie brak i takich, które przyciągają wyjątkowo piękną scenerią czy rewelacyjnym zagospodarowaniem. Jakie miejsca cieszą się największym powodzeniem wśród miłośników plażowania?

Wakacje na Zanzibarze. Dlaczego są tak popularne?

Zanzibar plaże widok

Wakacje na Zanzibarze cieszą się od kilku sezonów wielkim powodzeniem. Chętnie wypoczywają tu polscy celebryci i zwykli miłośnicy podróży. Dlaczego?

Zanzibar – plaże jak z bajki

Turystyczne foldery zachęcające do wypoczynku na Zanzibarze pełne są zdjęć, na których zobaczysz rajskie plaże. Niebo, woda i jasny piasek  – to trio, z którym najsłynniejsza wyspa Tanzanii jest najmocniej kojarzona. Większość plaż jest doskonale przystosowana do potrzeb tych turystów, którzy na Zanzibar przybywają z myślą o uprawianiu sportów wodnych. Jeśli dodasz do tego bezcenne lasy koralowe i rosnące w pobliżu plaż lasy namorzynowe, otrzymasz mieszankę, której nie sposób się oprzeć.

Zanzibar i sporty wodne

Zanzibar plaże sporty

Plaże Zanzibaru przyciągają amatorów kąpieli w oceanie oraz tych, którzy wolą spędzić urlop na opalaniu się. Spotkasz się tu jednak z osobami, które preferują aktywny wypoczynek. Za co sportowcy pokochali wyspiarskie plaże?

Zanzibar i plaże tej wyspy to ważne punkty dla amatorów surfowania i snurkowania. W pobliżu popularnych kąpielisk nie brak też ośrodków nurkowych, dzięki którym wypoczynek na plaży urozmaicisz lekcją poruszania się z butlą w morskich głębinach. Wolisz relaks na białym piasku? I w takim przypadku nuda na Zanzibarze ci nie zagrozi.

Zanzibar – plaże dla wymagających

Które plaże na Zanzibarze cieszą się wyjątkowym uznaniem wśród turystów? Gdzie warto się wybrać? Sprawdź nasze propozycje.

Plaża Stone Town

Zanzibar plaże stone town

Ze względu na położenie na terenie wyspiarskiej stolicy plaża Stone Town jest znanym i bardzo chętnie odwiedzanym  miejscem. W pobliżu tej plaży czeka wiele stylowych hoteli, z których goście z całego świata wyruszają na wycieczki  po Zanzibarze. A gdy już wracają do hotelu, mogą jeszcze wyjść na plażę i odpocząć po długim dniu.

Nungwi Beach

Zanzibar plaże nungwi beach

To jedna z turystycznych wizytówek Zanzibaru, ciesząca się bardzo dużą popularnością. Jeśli chcesz nacieszyć się pięknymi widokami na Ocean Indyjski, to miejsce powinno ci przypaść do gustu. W pobliżu tej plaży czeka wioska Nungwi, w której możesz zobaczyć mieszkańców Zanzibaru podczas swych codziennych zajęć, m.in. podczas budowy łodzi dhow. Możesz też odwiedzić pobliskie ośrodki dla żółwi, w których promowana jest wiedza na temat tych niezwykłych zwierząt.

Relaks na Paje

Zanzibar plaże paje

Paje to kolejna plaża, na której turyści bardzo chętnie spędzają wolny czas. Rajskie laguny, punkty gastronomiczne z lokalnymi przysmakami oraz spokój – takie cechy sprawiły, że Paje Beach znalazła się na liście najpopularniejszych plaż Zanzibaru. Plaża ta jest chętnie odwiedzana przez kitesurferów, możesz zatem pogodzić beztroski wypoczynek z obserwacją poczynań fanów tego sportu.

Matemwe Beach

Zanzibar plaże matemwe beach

Plaża Matemwe to kolejne miejsce, które często pojawia się na zdjęciach reklamujących uroki Zanzibaru. Jasny piasek oraz makuti (tradycyjne domki nakryte dachami z liści palmowych) stały się znakami rozpoznawczymi tego miejsca. W pobliżu tej szerokiej plaży czekają afrykańskie wille z pięknymi ogrodami, w których można spędzić niezapomniane wczasy. Ze względu na licznie występujące tu rozgwiazdy, Matemwe Beach jest miejscem idealnym na spacery przyrodnicze.

Zanzibar i plaże czekające na tej wyspie to dla wielu osób najprostszy przepis na udane wakacje. Chcesz odpocząć w egzotycznej scenerii, nacieszyć się słońcem i zabawą w krystalicznie czystej wodzie? W tej części Tanzanii znajdziesz wiele miejsc, w których z takiej oferty skorzystasz.


Zobacz też:

There is 1 comment

  1. Witam, chciałbym polecieć na urlop na własną rękę na wyspę Zanzibar z rodziną 2+2. Kto coś może polecić, hotel czy ewentualną pomoc na miejscu. Słabo znam angielski. Pozdrawiam Jozek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *