Najlepsze atrakcje w Omanie

Oman to kraj o bogatej kulturze i pięknych krajobrazach, który oferuje wiele atrakcji turystycznych. Jednym z najbardziej popularnych miejsc w Omanie jest starożytne miasto Nizwa, gdzie znajduje się historyczna forteca oraz tradycyjny bazar. Innym ciekawym miejscem jest wąwóz Wadi Shab, który przyciąga turystów swoją malowniczą scenerią i pięknymi wodospadami. Miłośnicy przyrody i dzikiej fauny powinni zobaczyć Park Narodowy Ras Al Jinz, gdzie można spotkać żółwie morskie. W Omanie warto również odwiedzić piękne plaże, takie jak Qurum Beach czy Al Mughsail Beach, a także zabytkowe miasta, takie jak stolica kraju Masqat, czy starożytne miasto Bahla.

Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź do Omanu

Wyjazd do Omanu na własną rękę

  1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

    W ostatnich latach zwiększyła się liczba bezpośrednich połączeń lotniczych między Polską a Omanem. Obecnie najwięcej lotów oferuje linia lotnicza LOT, która lata z Warszawy do Masqatu. Przeciętny czas lotu między tymi dwoma krajami wynosi około 6 godzin.

    Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do do Omanu w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

    W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

    Booking.com