Najlepsze atrakcje w na Ukrainie

Ukraina to kraj o bogatej historii i kulturze, który oferuje wiele atrakcji turystycznych. Wśród najważniejszych zabytków warto wymienić Kijów – stolicę kraju, gdzie znajdują się m.in. katedra św. Zofii, Kijowski Monaster Peczerski oraz Muzeum Narodowe Historii Ukrainy. Kolejnym ważnym miastem jest Lwów, które słynie z pięknej architektury, wąskich uliczek i licznych kawiarni. Warto również odwiedzić Odessę – urokliwe miasto nad Morzem Czarnym, które słynie z pięknych plaż i klimatu kurortowego. Oprócz miast, Ukraina oferuje także wiele malowniczych krajobrazów, m.in. Karpaty – góry leżące na zachodzie kraju, gdzie można aktywnie spędzić czas na wędrówkach i turystyce górskiej.

Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź do Ukrainy

Wyjazd do Ukrainy na własną rękę

 1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

  Istnieje wiele połączeń lotniczych między Polską a Ukrainą, dzięki czemu podróż między tymi dwoma krajami stała się znacznie łatwiejsza i bardziej dostępna. Najpopularniejsze połączenia oferowane przez linie lotnicze to przeloty z lotniska Chopina w Warszawie do Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Igora Sikorskiego w Kijowie, Portu Lotniczego Lwów oraz Portu Lotniczego Charków im. Ołeksandra Koszycza. Czas lotu między Polską a Ukrainą wynosi zazwyczaj od 1 do 2 godzin, w zależności od trasy oraz wybranej linii lotniczej.

  Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do do Ukrainy w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  Najbliższe lotniska:

  • Międzynarodowy Port Lotniczy im. Igora Sikorskiego w Kijowie (IEV)
  • Port Lotniczy Lwów (LWO)
  • Port Lotniczy Charków im. Ołeksandra Koszycza (HRK)
  • Port Lotniczy Odesa (ODS)
  • Port Lotniczy Dniepropietrowsk (DNK)
  • Port Lotniczy Zaporoże (OZH)
 2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

  W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

  Booking.com