Czy na Zanzibarze są rekiny? Sprawdź, czy morskie kąpiele są tu bezpieczne!

Czy na Zanzibarze są rekiny? To pytanie zadaje sobie wiele osób. A ponieważ wyspa ta jest chętnie odwiedzana przez turystów, warto poznać na nie odpowiedź.

czy na zanzibarze sa rekiny

Zanzibar to należąca do Tanzanii wyspa, otoczona wodami Oceanu Indyjskiego. Korzystny klimat i rajskie plaże sprawiły, że ten skrawek świata stał się popularnym celem wypraw. Większość osób, które tu zaglądają, chce spędzić urlop na beztroskiej zabawie w wodzie. Czy rekiny mogą pokrzyżować te plany? Sprawdzamy!

Zanzibar a warunki do uprawiania sportów wodnych. Co warto wiedzieć?

Czy na Zanzibarze są rekiny? Panujące tu warunki sprzyjają wielu gatunkom zwierząt, w tym rekinom. Tropikalny archipelag zaskoczy cię bogactwem podwodnego świata. W tutejszych wodach żyją m.in. delfiny oraz manaty. W ciepłych wodach pojawia się też wiele gatunków ryb, w otoczeniu których możesz pływać do woli. Czy będzie to bezpieczne?

Czy na Zanzibarze są rekiny niebezpieczne dla człowieka?

Zanzibar to raj dla amatorów nurkowania, których fascynują rafy koralowe oraz bogaty świat podwodnej fauny i flory.

Zobacz też:
Zanzibar – co zobaczyć? Poznaj największe atrakcje turystyczne rajskiej wyspy na Oceanie Indyjskim

Jakie rekiny spotkasz na Zanzibarze?

W wodach Zanzibaru dość licznie występują dwa gatunki wielorybów. Najliczniejsze są rekiny rafowe. Są one niegroźne dla człowieka, a jednocześnie bardzo ważne dla tak fantastycznego ekosystemu, jakim są rafy koralowe. Drugim gatunkiem jest zagrożony wyginięciem rekin wielorybi, czyli największa ryba świata. Waży on nawet 13 ton, a jego długość może dochodzić do 18 m. Ten łagodny olbrzym nie zagraża człowiekowi, a podstawą jego diety jest…plankton!

Czy na Zanzibarze są rekiny, których musisz się obawiać?

Nie. Większość rekinów, które pojawiają się w wodach w tej części świata, nie stanowi większego zagrożenia dla człowieka. Zachowaj jednak ostrożność, szczególnie w przypadku spotkania z rekinem młotem. Może być on niebezpieczny, pamiętaj jednak, że do tej pory nie odnotowano ataku na człowieka. Co robić w razie spotkania? Nie panikować. Najlepiej przybrać postawę pionową, obserwować rekina i powoli wycofać się w bezpieczne miejsce. Możesz też omijać Big Wall – jedyne miejsce nurkowe na Zanzibarze, gdzie odnotowano obecność rekina młota.

Wiesz już, jakie rekiny żyją na Zanzibarze, wiesz też, że nie stanowią one zagrożenia dla człowieka. Możesz zatem spokojnie wybrać się na egzotyczne wczasy i korzystać z podwodnych atrakcji.

Zobacz też:
Nungwi Beach i okolice. Jakie atrakcje czekają w tej części Zanzibaru?

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *