Nungwi Beach i okolice. Jakie atrakcje czekają w tej części Zanzibaru?

Nungwi Beach to jedna z najpiękniejszych plaż, jakimi może cię oczarować Zanzibar. W jaki sposób spędzisz tutaj wolny czas? Jakie atrakcje czekają w pobliżu tej plaży? Sprawdzamy!

nungwi beach
Ocena

Wakacje na Zanzibarze to idealna propozycja dla tych, którzy chcą spędzić urlop na rajskiej plaży i nacieszyć się zabawami w wodzie. Nungwi Beach daje ci taką możliwość, a wypoczynek na jej terenie możesz pogodzić ze zwiedzaniem okolicznych atrakcji. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Nungwi Beach – co warto wiedzieć o tej plaży?

Nungwi Beach domki

Nungwi Beach na Zanzibarze przyciąga uwagę swymi rozmiarami (a przede wszystkim szerokością) oraz jasnym piaskiem oraz łagodnym zejściem do Oceanu Indyjskiego. Malownicza sceneria sprawia, że jest ona jedną z turystycznych wizytówek Zanzibaru oraz jedną z tych atrakcji, których podczas wizyty w północno-zachodniej części wyspy nie możesz pominąć. Plaża ta przyciąga również bardzo dobrym zagospodarowaniem, a w pobliskich barach możesz skosztować lokalnych specjałów.

Nie tylko rajska plaża. Co warto zobaczyć w rejonie Nungwi?

Nungwi Beach woda

Nie chcesz ograniczać się do plażowania i zabaw w wodzie? W rejonie Nungwi czeka na ciebie sporo atrakcji.  

Nungwi – wyspiarska miejscowość i jej skarby

Miejscowość Nungwi, leżąca w pobliżu słynnej plaży, również ma się czym pochwalić. Jeszcze do niedawna wieś ta kojarzona była tylko z drewnianymi łódkami, które są powszechnie wykorzystywane przez mieszkańców wyspy. Od kilku lat miejscowość ta staje się ważnym ośrodkiem turystycznym. Dziś trudno uwierzyć, że pierwszy hotel w Nungwi powstał dopiero w latach 90. XX wieku. 

Co przyciąga tu podróżnych? Wiadomo, że Nungwi Beach ma dla wielu z nich ogromne znaczenie, na niej jednak turystyczny potencjał wioski się nie kończy. Piękne domy, zbudowane z kamienia koralowego, przylądek Ras Nungwi z malowniczą latarnię morską oraz targi rybne – oto atrakcje, dzięki którym pobyt w tej części wyspy staje się jeszcze ciekawszym doświadczeniem.

Wycieczki w rejonie Nungwi Beach

Nungwi Beach plaża

Co jeszcze warto zobaczyć w tej części Zanzibaru? Przede wszystkim te miejsca, w których najważniejsze są żółwie. W rejonie Nungwi Bach działają aż dwa ośrodki, w których wszystko kręci się wokół tych niezwykłych zwierząt. Pierwszy ośrodek to Mnarani Aquarium, istniejące od 1993 roku. Pracownicy tego ośrodka stawiają na ścisłą współpracę z lokalsami, przy czym głównym celem podejmowanych przez nich działań jest troska o przyrodę. Drugi ośrodek również zajmuje się żółwiami, tu jednak zwierzęta są nie tyle chronione, co wykorzystywane jako atrakcja turystyczna. Wzbudza to sporo kontrowersji, dlatego też prawdziwi miłośnicy przyrody ograniczają się do edukacyjnego spaceru po żółwim sanktuarium Mnarani.

Nungwi Beach na Zanzibarze wraz z najbliższą okolicą z pewnością zasługuje na uwagę turystów. Ten skrawek Tanzanii urzeka, a wypoczynek w bajkowej scenerii dostarczy niezapomnianych wrażeń nawet tym najbardziej wymagającym turystom.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *