Najlepsze atrakcje w na Węgrzech

Węgry to kraj, który ma wiele do zaoferowania turystom. Jednym z największych skarbów kraju są jego termalne źródła, z których wiele jest wykorzystywanych do celów rekreacyjnych. Najpopularniejsze kompleksy termalne to m.in. Szechenyi w Budapeszcie, którego baseny z ciepłą wodą są otwarte przez cały rok, oraz Lupa w pobliżu jeziora Balaton, gdzie można znaleźć nie tylko baseny, ale również sauny oraz centra spa. Węgry są również znane z pięknych zabytków, takich jak gotycki kościół w Esztergomie, zamek w Visegradzie czy bazylika św. Stefana w Budapeszcie. Miłośnicy wina mogą z kolei odwiedzić winnice Tokajskie, gdzie można spróbować najlepszego wina w kraju.

Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź do Węgier

Wyjazd do Węgier na własną rękę

  1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

    Pomiędzy Polską a Węgrami działa kilka linii lotniczych, takich jak LOT, Wizz Air oraz Ryanair, oferujących wiele połączeń między tymi dwoma krajami. Najpopularniejsze trasy to Budapeszt – Kraków, Budapeszt – Warszawa oraz Debreczyn – Wrocław. Podróż pomiędzy Polską a Węgrami zajmuje zazwyczaj nie więcej niż 2 godziny.

    Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do do Węgier w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

    W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

    Booking.com