Zanzibar – Kendwa i jej atrakcje. Jak spędzisz czas w tej miejscowości?

Odwiedzasz Zanzibar? Kendwa może stać się jednym z twoich ulubionych miejsc. Czym wyróżnia się to miejsce? W jaki sposób spędzisz tu wolny czas? Podpowiadamy!

zanzibar kendwa
Ocena

Kendwa to malownicza miejscowość, na terenie której coraz chętniej wypoczywają turyści z całego świata. Jakie czynniki sprawiły, że zyskała ona tak dużą popularność? Co cię czeka w chwili, gdy egzotyczne wakacje postanowisz spędzić właśnie na jej terenie? 

Odkryj Zanzibar. Kendwa i jej położenie 

Chcesz poznać północny Zanzibar? Kendwa będzie dobrym punktem wypadowym dla turystów planujących wycieczki po tej części wyspy. Miejscowość ta leży zaledwie 3 km od Nungwi, będącej jednym z największych kurortów na wyspie. O ile w Nungwi ciągle coś się dzieje, to pobliska Kendwa oferuje ciszę i spokój przez większość roku. 

Kendwa i jej turystyczny potencjał

Chcesz lepiej poznać Zanzibar? Kendwa będzie dla ciebie dobrym miejscem. Jeśli chcesz, możesz cieszyć się relaksem na jej terenie, możesz ją też potraktować jako punkt wypadowy 

Kendwa i jej atrakcje. Jak spędzisz tu urlop? 

Plaże to wizytówka wyspy Zanzibar. Kendwa, podobnie jak wiele innych miejscowości turystycznych, może się pochwalić miejscami rewelacyjnie nadającymi się i do plażowania, i do uprawiania sportów wodnych. Nie brak tu ośrodków nurkowych i eleganckich hoteli, nie brak tu również ważnych  wydarzeń kulturalnych. Tym najważniejszym jest Full Moon Parities, organizowany co roku dla miłośników dobrej zabawy i wyspiarskiej muzyki. Na czas tego festiwalu spokojna miejscowość zmienia nieco swoje oblicze, a dobra zabawa staje się priorytetem. 

Zanzibar – Kendwa i okoliczne atrakcje 

Czym zachwyca północny Zanzibar? Kendwa pozwoli ci odkryć jego mniej znane, za to bardzo ciekawe zakątki. Co koniecznie musisz zobaczyć w pobliżu tej miejscowości?

Jednym z ciekawszych miejsc w rejonie Kendwy są jaskinie Tazari. To najprawdopodobniej największe jaskinie koralowe na Zanzibarze, mogące się pochwalić wysokością dochodzącą do 9 metrów oraz ciekawą szatą naciekową. Wiadomo, że dawniej służyła ona jako schronienie dla miejscowej ludności, nie brak też opowieści o niewolnikach, którzy mieli być tu przetrzymywani przez handlarzy. Dziś są one ważnymi atrakcjami, poświęć im zatem odrobinę uwagi.

A może wolisz historyczne ciekawostki? Jeśli tak, ciekawą propozycją dla ciebie będzie wizyta w pobliskiej wiosce Fukuchani znanej z dobrze zachowanych ruin tzw. Domu Portugalskiego. Jest to pamiątka z XVI wieku, która do dziś zachwyca swym obronnym charakterem. Do kogo należała? Kiedyś uznawano, że do bogatego Portugalczyka, dziś jednak częściej mówi się o miejscowym plantatorze. Ta ciekawostka intryguje i przyciąga turystów, pragnących poznać nieco mniej znane oblicze wyspy.

Piękne skarby natury, malownicze plaże i zabytki – tym zachwyca północny Zanzibar. Kendwa jest dobrym miejscem na wypoczynek w tej części wyspy, a wycieczki po jej najbliższej okolicy mogą się dla ciebie okazać wspaniałą przygodą.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *