Kiwengwa – zanzibarska wioska pełna skarbów. Dlaczego warto spędzić w niej urlop?

Kiwengwa to jedna z ciekawszych miejscowości na Zanzibarze ciesząca się sporym powodzeniem wśród osób lubiących plaże i sporty wodne. Na co możesz liczyć w tym miejscu?

kiwengwa
Ocena

Zanzibar to najpiękniejsza wyspa, jaką może się pochwalić Tanzania. Turyści chętnie spędzają tu wakacje, gdyż w tym miejscu mogą spełnić swe marzenia o relaksie na rajskich plażach oraz o nurkowaniu pośród wspaniałych raf koralowych. Popularność Zanzibaru sprawiła, że takie wsie jak Kiwengwa, przekształcają się w popularne letniska. W jaki sposób możesz spędzić wolny czas na ich terenie?

Kiwengwa i jej miejsce na mapie Zanzibaru

kiwengwa piasek

Kiwengwa może się pochwalić korzystnym położeniem, dzięki czemu turyści bardzo chętnie zaglądają na jej teren. Tu, w północno-wschodniej części wyspy, nuda nikomu nie zagrozi. To jedno z nielicznych miejsc na Zanzibarze, gdzie w rajskiej scenerii można się spotkać z Masajami, uprawiać sporty wodne i jednocześnie cieszyć wypoczynkiem na najwyższym poziomie.

Kiwengwa i jej turystyczny potencjał

Co sprawia, że turyści chętnie spędzają czas w tej miejscowości? Sprawdzamy!

Kiwengwa i jej atrakcje

Kiwengwa to przede wszystkim piękne plaże, na których czeka delikatny piasek oraz idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, do których zachęca m.in. lokalne centrum nurkowe. Kitesurfing, pływanie czy siatkówka plażowa to formy aktywności, które cieszą się tu ogromnym powodzeniem. To również dobre zagospodarowanie i liczne hotele urządzone w afrykańskim stylu. Kiwengwa to również raj dla miłośników egzotycznej kuchni. Czekają też liczne punkty gastronomiczne serwujące lokalne specjały oraz owoce morza.

Co warto zobaczyć w okolicy?

W rejonie wsi Kiwengwa nie brak atrakcji, którym również warto poświęcić swój czas. Miłośników przyrody zachwyci Rezerwat Leśny Kiwengwa Pongwe, znany m.in. z koralowych jaskiń Mchekeni. Lubisz kameralne wioski rybackie? Jeśli tak, odwiedź pobliskie wsie Uroa lub Pongwe. Są one rzadko odwiedzane przez gości, choć pięknych miejsc do plażowania na ich terenie nie brakuje.

Wakacje w Kiwengwa. Jak się do nich przygotować?

kiwengwa plaża

Każda wyprawa wymaga odpowiedniego przygotowania. Co musisz wiedzieć, planując wakacje na Zanzibarze?

Kiedy najlepiej odwiedzić tę miejscowość?

Chcesz uprawiać kitesurfing lub inne sporty wodne na plaży w tym rejonie? Chcesz się opalać i cieszyć spacerami w pięknej scenerii? Sprawdź, kiedy pogoda w Kiwengwa najlepiej sprzyja wypoczynkowi. Pamiętaj, że panuje tu klimat tropikalny, a to oznacza wysokie temperatury i znaczną wilgotność powietrza.

Na Zanzibarze okresy suche i pory deszczowe przeplatają się ze sobą. Najlepsze warunki do wypoczynku na w wyspie panują w okresie od grudnia do lutego, gdy temperatura wynosi około 3035 stopni, a opady są rzadkością. Jeśli chcesz intensywnie zwiedzać okolicę, najlepszym okresem będą miesiące wakacyjne. Wprawdzie w lipcu i sierpniu mogą zdarzać się sporadyczne opady, jednak upał w tym czasie jest mniej męczący i nie przeszkadza w zwiedzaniu wyspy.

Wakacje w Kiwengwa. Formalności i bezpieczeństwo

kiwengwa gwiazdy

Każdy turysta pragnący spędzić urlop w Tanzanii, musi posiadać paszport, ważny przez 6 miesięcy od chwili zakończenia pobytu na Zanzibarze, oraz wizę, którą można wyrobić już na miejscu. Ważna jest też polisa pokrywająca w razie problemów koszty leczenia. A co ze szczepieniami? Nie są one obowiązkowe, jednak WHO zaleca szczepienia przeciwko żółtej gorączce, polio czy wirusowemu zapaleniu wątroby.

Jest wiele powodów, dla których warto zajrzeć do wioski Kiwengwa. Wypoczynek na rajskiej plaży obramowanej palmami kokosowymi jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą odpocząć od codziennych problemów w egzotycznej scenerii. Ta wieś jest również idealnym miejscem na romantyczne wakacje, a pobyt na jej terenie każdemu sprawi wiele radości.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *