Mtende Beach – jedna z najpiękniejszych plaż na Zanzibarze. Czym przyciąga?

Mtende Beach cieszy się rosnącą popularnością wśród turystów odwiedzających Zanzibar. Jakie czynniki sprawiają, że cieszy się ona coraz większym powodzeniem? W jaki sposób spędzisz na tej plaży wolny czas? Sprawdź!

mtende beach
Ocena

Zanzibar podbił serca podróżników rajskimi plażami, lagunami oraz rafami koralowymi. To właśnie te czynniki sprawiły, że wypoczynek na tanzańskiej wyspie stał się jedną z najchętniej wybieranych propozycji na egzotyczne wakacje. Chcesz się tu wybrać? Przekonaj się, jakie atrakcje czekają na ciebie w rejonie Mtende Beach. Dowiedz się, jak tam dotrzeć i co warto zobaczyć!

Mtende Beach w pigułce 

Mtende Beach to miejsce jeszcze niezbyt znane turystom, choć powoli zyskujące na popularności. To zasługa znanych osób, które na Zanzibarze chętnie spędzają urlop, a wrażeniami z egzotycznych wakacji chętnie dzielą się w mediach społecznościowych. To dzięki nim świat usłyszał o Mtende Beach – rajskiej plaży, która świetnie sprawdza się jako miejsce wypoczynku oraz punkt widokowy. 

Mtende Beach i jej położenie

Plaża ta znajduje się w południowej części Zanzibaru, w miejscu, w którym Ocean Indyjski spotyka się z malowniczymi klifami. To one przyciągają, a roztaczające się z nich widoki zapierają dech w piersi. Takie połączenie robi wrażenie szczególnie w czasie przypływu. Jeśli uda ci się trafić na takie widowisko, na brak emocji z pewnością nie będziesz narzekać. Malownicza sceneria to nie wszystko. Możesz tu zobaczyć kokosowe palmy i obserwować miejscowe kobiety, które zbierają kokosy, a następnie pozyskują z nich cenne włókno.

Jak spędzisz czas na tej plaży? 

Mtende Beach to idealne miejsce do wypoczynku nad wodą oraz spacerów w bajecznej scenerii. Warto wejść na potężny klif, świetnie sprawdzający się jako punkt widokowy, i odwiedzić mieszczącą się na nim restaurację. Lokalne przysmaki w takim miejscu zachwycają i sprawiają, że wakacje na Zanzibarze stają się jeszcze ciekawszym doświadczeniem. 

Mtende Beach – co warto zobaczyć w okolicy? 

To miejsce zachwyca, ale warto też przy okazji rozejrzeć się po jej najbliższej okolicy. Jeśli nie chcesz ograniczać się do wypoczynku na rajskiej plaży, możesz urządzić sobie krótką wycieczkę w rejonie Mtende Beach. Gdzie możesz się wybrać? Oto nasze propozycje:

  • Mzamburauni – miejscowość, która może się okazać dobrą bazą wypadową dla turystów chcących lepiej poznać południowy Zanzibar
  • Maimo Kusin – miejsce dla tych, którzy chcą się zrelaksować i spacerować w pięknym otoczeniu; 
  • Sokoni – spokojną miejscowość, choć coraz chętniej odwiedzaną. 

Mtende Beach to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakimi może cię oczarować Zanzibar. Wypoczynek w tak wyjątkowej scenerii na długo zapisze się w twojej pamięci i sprawi, że nie raz zatęsknisz za wakacjami na tej egzotycznej wyspie. 


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *