Najlepsze atrakcje w Austrii

Austria to kraj, który oferuje turystom wiele atrakcji. Wśród nich można wymienić malownicze krajobrazy, piękne zamki i pałace, słynne ośrodki narciarskie, jak również bogatą kulturę i sztukę. W Wiedniu, stolicy Austrii, można zwiedzić wiele muzeów i galerii, zobaczyć słynną operę i zabytkowy zamek Schönbrunn. Salzburg, miasto urodzin Mozarta, jest również popularnym celem turystycznym, gdzie można zwiedzić jego dom rodzinny oraz zamek Hohensalzburg. Austriackie Alpy przyciągają turystów z całego świata, oferując wspaniałe widoki i doskonałe tereny narciarskie. W Innsbrucku można zobaczyć słynny Złoty Dach oraz odwiedzić Muzeum Sztuki Współczesnej.

Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź do Austrii

Wyjazd do Austrii na własną rękę

 1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

  Pomiędzy Polską i Austrią istnieje wiele dobrych połączeń lotniczych. W ciągu dnia można skorzystać z kilku bezpośrednich połączeń lotniczych, które łączą największe miasta obu krajów. Najpopularniejsze loty są między Warszawą a Wiedniem, Krakowem a Wiedniem oraz Gdańskiem a Wiedniem. Loty trwają zazwyczaj około 1,5 godziny i oferują pasażerom wygodną i szybką podróż pomiędzy dwoma krajami.

  Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do do Austrii w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  Najbliższe lotniska:

  • Wiedeń - Port Lotniczy Wiedeń (VIE)
  • Salzburg - Port Lotniczy Salzburg (SZG)
  • Innsbruck - Port Lotniczy Innsbruck (INN)
  • Graz - Port Lotniczy Graz (GRZ)
  • Linz - Port Lotniczy Linz (LNZ)
 2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

  W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

  Booking.com