Mnemba – wyspa wybrańców. Jak poznasz jej tajemnice?

Mnemba, często nazywana wyspą dla wybrańców, jest jedną z najważniejszych atrakcji na Zanzibarze. Chcesz ją odwiedzić? A może wolisz się jej przyjrzeć z pewnej odległości? Zobacz, jak to zrobić!

mnemba

Mnemba jest wyjątkowym miejscem. Wyspa ta kusi niezwykłym pięknem i idealnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Jest jednak własnością prywatną, a to oznacza, że nie wszyscy turyści mogą podziwiać jej piękno. W jaki sposób można się tam dostać i jakie są największe atrakcje w pobliżu? Sprawdź!

Mnemba – położenie wyspy 

mnemba łódź

Mnemba to niewielka piaszczysta wyspa, która leży tuż przy północno-wschodnim wybrzeżu Zanzibaru. Najłatwiej dostaniesz się na nią z Matemwe Beach – popularnej plaży, z której wielu turystów wyrusza w pełną wrażeń podróż ku pięknym rafom koralowym. Stąd w rejon Mnemby da się już przepłynąć łódką, a rejs z Matemwe zajmie ci około 20 minut. Dlaczego warto wybrać się w taką drogę? 

Jakie atrakcje czekają na tej wyspie? 

mnemba plaża

Na jakie atrakcje mogą liczyć te osoby, którym uda się dostać na prywatną wyspę? Sprawdź, co musisz wiedzieć o Mnembie i jej zagospodarowaniu.

Zobacz też:
House of Wonders – Zanzibar i cud architektury. Czym wyróżnia się perła Stone Town?

Mnemba na leniwy urlop

Mnemba to w dużym skrócie piękna plaża i domki zbudowane z myślą o turystach marzących o wypoczynku z dala od gwarnych kurortów. Na wyspie jest ich zaledwie 12, a każdy z nich wyróżnia się komfortowym wyposażeniem. Urlop na tej wyspie to propozycja dla tych, którzy chcą chronić swoją prywatność lub uniknąć gwaru typowego dla wielkich kurortów. Domki, które tu powstały, cieszą się opinią przyjaznych dla natury. Na samej wyspie Mnemba i w jej najbliższej okolicy przyroda ma ogromną wartość i wymaga skutecznej ochrony. 

Mnemba dla amatorów sportów wodnych

mnemba nurkowanie

Piękno podwodnego świata sprawiło, że to miejsce i jego najbliższa okolica zyskały wielkie uznanie wśród amatorów podwodnych przygód. Atol Mnemba jest zatem chętnie odwiedzany przez miłośników nurkowania i snorkelingu, dla których Zanzibar sam w sobie jest atrakcyjnym celem podróży.

Przyrodniczy potencjał Atolu Mnemba

Atol Mnemba przyciąga tych, którzy chcą nurkować w pięknej scenerii, a także tych, dla których priorytetem jest poznawanie przyrodniczych skarbów Zanzibaru. Na czym polega wyjątkowość tego miejsca?

Atol Mnemba to przede wszystkim wspaniała rafa koralowa oraz czysta woda, która pozwala na prowadzenie fascynujących obserwacji. Pływanie w tym miejscu jest szansą na ujrzenie wielu egzotycznych gatunków ryb i żółwi olbrzymich. Jeśli dopisze ci odrobina szczęścia, zobaczysz żółwie zielone, delfiny, a nawet rekiny. Takie towarzystwo robi wrażenie!

Zobacz też:
Wycieczka na Zanzibar. Zwierzęta na lądzie i w wodzie, plaże i inne atrakcje turystyczne

Wizyta na wyspie – informacje praktyczne

mnemba wybrzeże

Wyspa Mnemba jest własnością prywatną, a wstęp na jej teren mają tylko te osoby, które wykupiły noclegi w letniskowych domkach. Za możliwość nacieszenia się wypoczynkiem na tej wyspie trzeba sporo zapłacić, bo nocleg w kameralnej atmosferze kosztuje przynajmniej 1200 dolarów za osobę. Obsługa dba o prywatność gości, stara się też zapewnić im możliwie jak najlepsze warunki pobytu. 

Wycieczki na Mnembę

mnemba zachód słońca

Czy zatem jest to wyspa tylko dla bogaczy? Nie do końca. Wiele lokalnych biur podróży organizuje wycieczki w te rejony. Są to głównie oferty skierowane do turystów, którzy chcą ujrzeć podwodne skarby Atolu Mnemba i aktywnie spędzić czas. Wycieczki zwykle łączone są z plażowaniem na piaszczystej Sand bank oraz z degustacją wyspiarskich specjałów. Główną atrakcją są jednak rafy koralowe i Atol Mnemba. 

Mnemba ma wiele uroku, a utrudniony dostęp tylko zwiększa jej atrakcyjność. To wyjątkowy skrawek Afryki, któremu w trakcie egzotycznych wakacji z pewnością warto poświęcić swój czas.


Zobacz też:

Zobacz też:
Zanzibar – plaże, które musisz zobaczyć. Gdzie nacieszysz się najpiękniejszymi widokami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.