Tumbatu Island – nieznane oblicze Zanzibaru

Tumbatu Island to trzecia pod względem wielkości wyspa tworząca Zanzibar – popularny skrawek Tanzanii, cieszący się w ostatnich latach bardzo dużym powodzeniem. Czym przyciąga Tumbatu Island? Sprawdź!

tumbatu island
Ocena

Tumbatu Island to wyspa dość tajemnicza i mało znana, trudno dostępna dla przeciętnego turysty. Większość wypraw w jej rejon to wyprawy nurkowe, nastawione na podziwianie tutejszych raf koralowych. Co warto wiedzieć na jej temat? Przekonaj się!

Tumbatu Island – najważniejsze informacje 

Wyspa Tumbatu nie jest zbyt wielka. Jej długość wynosi 8 km, z kolei szerokość dochodzi do 2 km w najszerszym miejscu. Na jej terenie znajdują się jedynie dwa miasta. To Jongowe i Kichangani, którym turyści raczej nie poświęcają większej uwagi. Ważniejsza jest dla nich wschodnia część wyspy, mająca swego czasu istotny wpływ na dzieje Zanzibaru. 

Co warto zobaczyć na wyspie Tumbatu?

Na co możesz liczyć podczas wycieczki po tej części Zanzibaru? Oto najważniejsze atrakcje, z jakimi się zetkniesz.

Tumbatu Island – co warto zobaczyć? 

Choć wyspa jest popularnym kierunkiem wypraw, niewiele osób dociera na jej teren. Większość wypraw kończy się u jej wybrzeży, wśród pięknych raf koralowych. Czy to oznacza, że Tumbatu Island nie ma gościom nic do zaoferowania? 

Na wyspie Tumbatu nie brak ciekawych miejsc, które mogłyby się stać atrakcyjnymi celami wycieczek. Największe zainteresowanie (szczególnie wśród miłośników historii) wzbudza miejscowość Makutani, leżąca w południowo-zachodniej części wyspy. Znana jest z licznych ruin, datowanych na XI-XII wiek. Spacer w ich otoczeniu może się okazać nie lada gratką dla każdego, kto lubi miejsca tajemnicze i pobudzające wyobraźnię. 

Tumbatu a sporty wodne 

Choć sama wyspa Tumbatu jest dość kuszącym celem wycieczki, dostanie się na ten teren jest dość trudne. Ludność nie jest zbyt zadowolona z rozwoju turystyki i niechętnie przyjmuje gości na swej ziemi. Chcesz mieć pewność, że wycieczka na Tumbatu Island nie zakończy się porażką? Skorzystaj z udziału w zorganizowanej wyprawie, dzięki której poznasz wybrzeża Tumbatu i odkryjesz piękno otaczających ją raf koralowych. Snurkowanie i nurkowanie – te dwie dyscypliny z powodzeniem możesz uprawiać na całym Zanzibarze, w tym również przy brzegach wyspy Tumbatu.

Kim są mieszkańcy wyspy Tumbatu? 

Mieszkańcy Tumbatu Island strzegą swej ziemi. Choć starają się nie wzbudzać zbyt wielkiego zainteresowania, turyści chcą wiedzieć na ich temat możliwie jak najwięcej. Kto zatem mieszka na Tumbatu Island? To lud Shirazi. Przedstawiciele tej społeczności twierdzą, że są potomkami Persów, którzy przybyli na wyspę w IX wieku. Czy tak jest w rzeczywistości? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Pewne jest tylko to, iż są to ludzie bardzo dumni i strzegący swojej prywatności. 

Tumbatu Island intryguje i pobudza wyobraźnię, a nurkowanie w pobliżu wybrzeży dostarczy każdemu turyście niezapomnianych wrażeń. To jeden z tych zakątków Tanzanii, którym warto poświęcić swój czas w trakcie egzotycznych wakacji z dala od utartych szlaków.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *