Cheetah’s Rock – jak zaplanować wizytę w ośrodku dla dzikich zwierząt?

Cheetah’s Rock to miejsce wzbudzające wiele emocji. Tu rządzą dzikie zwierzęta, które zbyt wcześnie straciły rodziców, by samodzielnie funkcjonować na wolności. Chcesz spędzić czas w ich otoczeniu?

cheetah's rock
Ocena

Co warto wiedzieć o akredytowanym przez ZIPA ośrodku ratownictwa i ochrony dzikich zwierząt, który tak wiele uwagi poświęca edukacji? Co zobaczysz, gdy odwiedzisz Cheetah’s Rock na Zanzibarze? Oto najważniejsze informacje dla turystów, którzy planują wizytę w tym miejscu. 

Czym jest Cheetah’s Rock?

Cheetah’s Rock często określane jest mianem zoo, jednak z klasycznym ogrodem zoologicznym nie na zbyt wiele wspólnego. To ośrodek, do którego trafiają zwierzęta osierocone, które na wolności spotkałaby pewna śmierć. Trafiają tu również dzikie zwierzęta, którymi człowiek próbował handlować na czarnym rynku. W ośrodku znajdują bezpieczne schronienie, a jednocześnie stają się atrakcjami dla turystów.

Co zobaczą tu turyści?

Cheetah’s Rock działa od 2014 roku, a na jego terenie schronienie znajdują takie zwierzęta, jak: 

  • lwy;
  • lemury;
  • hieny;
  • lamparty. 

Turyści mogą je podziwiać (a nawet wchodzić z nimi w interakcję) podczas spacerów z miejscowym przewodnikiem, a jednocześnie opiekunem zwierząt. Liczebność grup jest ograniczona, co ma zapewnić komfort zarówno gościom, jak i mieszkańcom ośrodka. 

Cheetah’s Rock – informacje praktyczne 

Ośrodek kusi ofertą zwiedzania i spotkań z dzikimi zwierzętami. Kiedy możesz się tu wybrać? Ile pieniędzy musisz przeznaczyć na taką wyprawę? Oto najważniejsze informacje, które ułatwią ci wizytę w tym miejscu. 

Jak dotrzesz do Cheetah’s Rock? 

Ośrodek dla dzikich zwierząt znajduje się w pobliżu miejscowości Bububu, bezpośrednio sąsiadującej z miastem Zanzibar Town. Wystarczy, że ze stolicy wyspy skierujesz się w stronę Mangapwani, a do słynnego sierocińca dla dzikich zwierząt dotrzesz bez problemu albo lokalną komunikacją, albo wynajętym samochodem. 

Możesz też dołączyć do zorganizowanej wycieczki, w programie której znajduje się m.in. wizyta w tym ogrodzie zoologicznym lub wykupić bilet do Cheetah’s Rock. Wejściówka obejmuje wejście do sierocińca oraz dojazd na jego teren. To najlepsze i najwygodniejsze rozwiązania dla zainteresowanych wizytą w tym miejscu. 

Godziny otwarcia i ceny biletów

Adres  Cheetah’s Rock Kama

Zanzibar TZ, 2344, Tanzania

Godziny otwarcia
  • od wtorku do czwartku – od 9:00 do 11:30; 13:45 do 18:45
  • poniedziałek, piątek i sobota – od 9:00 do 11:30
  • niedziela – od 9:00 do 11:30; 13:45 do 18:45
Cennik Bilet i transport za około 160 dolarów 
Uwagi  Ważne informacje:
  • w tym miejscu obowiązują limity odwiedzających. Zwiedzających obowiązuje wcześniejsza rezerwacja oraz konieczność wypełnienia formularza zgłoszeniowego;
  • czas zwiedzania – około 4 godziny;
  • wstęp tylko dla osób powyżej 15. roku życia. 

Wizyta w Cheetah’s Rock to ciekawa propozycja dla miłośników przyrody, którzy chcą połączyć wypoczynek na Zanzibarze z poszerzaniem wiedzy na temat dzikiej przyrody. To miejsce wyjątkowe, a spacer po jego terenie dostarczy ci niezapomnianych wrażeń.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *