Zanzibar – alkohol i zasady jego spożywania. Czego i gdzie napijesz się na tanzańskiej wyspie?

Jesteś miłośnikiem dobrych trunków, który zamierza odwiedzić Zanzibar? Alkohol na ten wyspie nie jest zakazany, musisz jednak wiedzieć, jak i gdzie go spożywać, by nie narazić się na przykrości.

zanzibar alkohol
Ocena

Zanzibar to wyspa, którą w większości zamieszkują muzułmanie. Są oni dość tolerancyjni i otwarci na turystów, warto jednak przestrzegać kilku istotnych kwestii. Do tych najważniejszych zaliczają się sprawy związane z ubiorem i spożywaniem alkoholu. Przeczytaj, zanim odwiedzisz Zanzibar! Alkohol może nie być dostępny we wszystkich miejscach. Co i jak pić na rajskiej wyspie?

Zanzibar – alkohol i jego dostępność 

Czy na Zanzibarze alkohol jest towarem zakazanym? Nie, jednak niewiele jest miejsc, w których możesz go kupić. Na wyspie brak klasycznych sklepów monopolowych, a i ilość sklepów ogólnospożywczych, w których sprzedawany jest alkohol, nie zwala z nóg. Napoje z procentami kupisz jednak bez problemu w hotelach i restauracjach. Są to miejsca, w których możesz pić bez obaw, że ktoś poczuje się urażony lub zgorszony twoim zachowaniem. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić, gdyż poruszanie się w stanie nietrzeźwości jest i niezbyt mile widziane, i niezbyt bezpieczne. 

Jaki alkohol na Zanzibarze możesz kupić? 

Wiesz już, że wakacje na Zanzibarze nie oznaczają przymusowej abstynencji, pora zatem przyjrzeć się ofercie trunków serwowanych w wyspiarskich lokalach. 

Zanzibarskie restauracje i oferty trunków

Jeśli chodzi o większość restauracji i ośrodków wypoczynkowych, to ich oferta jest dość typowa. Piwo, wino, coś mocniejszego – oto podstawowe menu. Ceny alkoholu nie są wygórowane, choć dostęp do niego jest ograniczony, a zainteresowanych nie brakuje. Butelka piwa to koszt około 2000–3000 szylingów, co po przeliczeniu na złotówki daje równowartość 4–5 zł. Dwa razy więcej zapłacisz za lampkę wina, w przypadku której cena zaczyna się od 5000 szylingów.

Zanzibar – alkohol dla koneserów

Chcesz poczuć smak Afryki? Sięgnij po miejscową klasykę. To dawa – popularny drink, który najmocniej kojarzony jest z Kenią. Dawa serwowana jest w szklankach do whisky, do której barman wrzucam kawałek limonki i łyżeczkę brązowego cukru trzcinowego. Następnie ugniata składniki tak, by wycisnąć z limonki możliwie jak najwięcej soku. Do takiej mieszanki dodawany jest lód, a następnie zmrożona wódka. Taki drink świetnie orzeźwia, co przy panujących na Zanzibarze temperaturach ma ogromne znaczenie. 

Wódka i zanzibarskie piwa

Na Zanzibarze warto też skosztować lokalnej wódki konyagi, która powstaje m.in. z trzciny cukrowej. Na liście lokalnych specjałów znajdują się też piwa, takie jak: Safari Lager, Kilimanjaro i Serengeti. A jeśli cenisz niebanalne smaki, spróbuj „mgebe”. Jest to piwo o bananowym smaku, sporządzane głównie na potrzeby uroczystości plemiennych. 

Chcesz odwiedzić Zanzibar? Alkohol na tej wyspie jest legalny, a lokalne trunki mogą cię oczarować swym smakiem. Pamiętaj jednak, by po napoje z procentami sięgać tylko tam, gdzie jest to dozwolone, zachowaj też stosowny umiar.


Zobacz też:

There is 1 comment

  1. Siema. Powiem tak, piłem alkohol dookoła Zanzibaru🥂🙃 Troszkę się nie zgadzam z autorką. Bo widziałem po drodze młodych tubylców idących grupą po meczu piłkarskim. Pod wpływem 🙈🥂. Oni kochają piłkę nożną i zdarza się im pójść do pubu z bilardem. Tak są tam za wysokim płotem takie puby.Ale naprawdę dla mnie faceta jest tam naprawdę bezpiecznie. Pozdrawiam Zanzibar bezpieczny. Kobieta także tylko z facetem, ale naprawdę nie wszędzie 😍

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *