Zanzibar – alkohol i zasady jego spożywania. Czego i gdzie napijesz się na tanzańskiej wyspie?

Jesteś miłośnikiem dobrych trunków, który zamierza odwiedzić Zanzibar? Alkohol na ten wyspie nie jest zakazany, musisz jednak wiedzieć, jak i gdzie go spożywać, by nie narazić się na przykrości.

zanzibar alkohol

Zanzibar to wyspa, którą w większości zamieszkują muzułmanie. Są oni dość tolerancyjni i otwarci na turystów, warto jednak przestrzegać kilku istotnych kwestii. Do tych najważniejszych zaliczają się sprawy związane z ubiorem i spożywaniem alkoholu. Przeczytaj, zanim odwiedzisz Zanzibar! Alkohol może nie być dostępny we wszystkich miejscach. Co i jak pić na rajskiej wyspie?

Zanzibar – alkohol i jego dostępność 

Czy na Zanzibarze alkohol jest towarem zakazanym? Nie, jednak niewiele jest miejsc, w których możesz go kupić. Na wyspie brak klasycznych sklepów monopolowych, a i ilość sklepów ogólnospożywczych, w których sprzedawany jest alkohol, nie zwala z nóg. Napoje z procentami kupisz jednak bez problemu w hotelach i restauracjach. Są to miejsca, w których możesz pić bez obaw, że ktoś poczuje się urażony lub zgorszony twoim zachowaniem. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić, gdyż poruszanie się w stanie nietrzeźwości jest i niezbyt mile widziane, i niezbyt bezpieczne. 

Zobacz też:
Zanzibar – co zobaczyć? Poznaj największe atrakcje turystyczne rajskiej wyspy na Oceanie Indyjskim

Jaki alkohol na Zanzibarze możesz kupić? 

Wiesz już, że wakacje na Zanzibarze nie oznaczają przymusowej abstynencji, pora zatem przyjrzeć się ofercie trunków serwowanych w wyspiarskich lokalach. 

Zanzibarskie restauracje i oferty trunków

Jeśli chodzi o większość restauracji i ośrodków wypoczynkowych, to ich oferta jest dość typowa. Piwo, wino, coś mocniejszego – oto podstawowe menu. Ceny alkoholu nie są wygórowane, choć dostęp do niego jest ograniczony, a zainteresowanych nie brakuje. Butelka piwa to koszt około 2000–3000 szylingów, co po przeliczeniu na złotówki daje równowartość 4–5 zł. Dwa razy więcej zapłacisz za lampkę wina, w przypadku której cena zaczyna się od 5000 szylingów.

Zanzibar – alkohol dla koneserów

Chcesz poczuć smak Afryki? Sięgnij po miejscową klasykę. To dawa – popularny drink, który najmocniej kojarzony jest z Kenią. Dawa serwowana jest w szklankach do whisky, do której barman wrzucam kawałek limonki i łyżeczkę brązowego cukru trzcinowego. Następnie ugniata składniki tak, by wycisnąć z limonki możliwie jak najwięcej soku. Do takiej mieszanki dodawany jest lód, a następnie zmrożona wódka. Taki drink świetnie orzeźwia, co przy panujących na Zanzibarze temperaturach ma ogromne znaczenie. 

Zobacz też:
Mtende Beach – jedna z najpiękniejszych plaż na Zanzibarze. Czym przyciąga?

Wódka i zanzibarskie piwa

Na Zanzibarze warto też skosztować lokalnej wódki konyagi, która powstaje m.in. z trzciny cukrowej. Na liście lokalnych specjałów znajdują się też piwa, takie jak: Safari Lager, Kilimanjaro i Serengeti. A jeśli cenisz niebanalne smaki, spróbuj „mgebe”. Jest to piwo o bananowym smaku, sporządzane głównie na potrzeby uroczystości plemiennych. 

Chcesz odwiedzić Zanzibar? Alkohol na tej wyspie jest legalny, a lokalne trunki mogą cię oczarować swym smakiem. Pamiętaj jednak, by po napoje z procentami sięgać tylko tam, gdzie jest to dozwolone, zachowaj też stosowny umiar.


Zobacz też:

Zobacz też:
Zanzibar – nurkowanie dla każdego. Gdzie warto zajrzeć w poszukiwaniu podwodnych przygód?

There is 1 comment

  1. Siema. Powiem tak, piłem alkohol dookoła Zanzibaru🥂🙃 Troszkę się nie zgadzam z autorką. Bo widziałem po drodze młodych tubylców idących grupą po meczu piłkarskim. Pod wpływem 🙈🥂. Oni kochają piłkę nożną i zdarza się im pójść do pubu z bilardem. Tak są tam za wysokim płotem takie puby.Ale naprawdę dla mnie faceta jest tam naprawdę bezpiecznie. Pozdrawiam Zanzibar bezpieczny. Kobieta także tylko z facetem, ale naprawdę nie wszędzie 😍

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.