Najlepsze atrakcje w Turcji

Turcja to kraj, który oferuje wiele wspaniałych atrakcji turystycznych dla odwiedzających. Wśród najpopularniejszych miejsc wartych zobaczenia znajdują się wspaniałe zabytki z czasów imperium osmańskiego, takie jak Błękitny Meczet, Hagia Sophia czy pałac Topkapi. Turcja to także raj dla miłośników plaż, gdzie można znaleźć wiele piaszczystych plaż nad Morzem Egejskim czy Morzem Śródziemnym. Dla osób lubiących przyrodę, niezapomniane wrażenia zapewnią wakacje w Kappadocji, gdzie można zobaczyć malownicze krajobrazy, tajemnicze podziemne miasta oraz niezwykłe skały w kształcie stożków. Dodatkowo, w Turcji można skosztować pysznej kuchni tureckiej, która słynie z niezwykle aromatycznych dań mięsnych, warzywnych i wypieków.

Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź do Turcji

Wyjazd do Turcji na własną rękę

  1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

    W ostatnich latach połączenia lotnicze między Polską a Turcją stały się coraz popularniejsze. Obecnie istnieje wiele regularnych połączeń pomiędzy polskimi a tureckimi miastami, takimi jak Stambuł, Antalya czy Bodrum. Loty są oferowane przez kilka linii lotniczych, w tym między innymi Turkish Airlines, LOT oraz Pegasus Airlines, co pozwala na łatwe porównanie cen i dostępność miejsc. Dzięki temu podróżowanie między Polską a Turcją stało się wygodne i relatywnie niedrogie.

    Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do do Turcji w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

    W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

    Booking.com