Najlepsze atrakcje w Japonii

Japonia to kraj pełen niesamowitych atrakcji turystycznych, które przyciągają miliony turystów z całego świata każdego roku. Wśród nich znajdują się m.in. malownicze parki, takie jak Park Narodowy Fuji-Hakone-Izu, który oferuje piękne widoki na wulkan Fujisan, czy Park Narodowy Shiretoko, który słynie z dzikiej przyrody i obserwacji niedźwiedzi brunatnych. Oprócz tego, w Japonii można zobaczyć imponujące budowle sakralne, w tym Świątynię Todai-ji, gdzie znajduje się największa na świecie drewniana budowla, czy też Zamek Himeji, uważany za jeden z najpiękniejszych zamków na świecie. Warto także odwiedzić miasta takie jak Tokio, Kioto czy Osakę, gdzie można poczuć klimat nowoczesnego, pulsującego życiem miasta oraz doświadczyć japońskiej kultury, sztuki i kuchni.

Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź do Japonii

Wyjazd do Japonii na własną rękę

 1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

  W Polsce dostępne są bezpośrednie loty do dwóch lotnisk w Japonii: Tokio-Narita i Tokio-Haneda. Kierunek ten obsługiwany jest przez kilka linii lotniczych, w tym największych przewoźników z Polski. Loty do Japonii trwają około 11 godzin i wiążą się z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk. Mimo że trasa jest długa, to warto podróżować do Japonii, by poznać jej kulturę, architekturę i piękno natury.

  Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do do Japonii w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  Najbliższe lotniska:

  • Port lotniczy Tokio-Narita (NRT)
  • Port lotniczy Tokio-Haneda (HND)
  • Port lotniczy Osaka-Kansai (KIX)
  • Port lotniczy Nagoya-Chubu Centrair (NGO)
  • Port lotniczy Fukuoka (FUK)
 2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

  W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

  Booking.com