Zanzibar safari. Czy warto postawić na taką przygodę?

Chcesz lepiej poznać Tanzanię i Zanzibar? Safari pozwoli ci poszerzyć wiedzę o miejscowej przyrodzie, a jednocześnie spędzić czas w ciekawy sposób. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

zanzibar safari
Ocena

Dzika przyroda to jeden z najważniejszych walorów wyspy Zanzibar. Safari jest z kolei rodzajem turystycznej wyprawy, dzięki której możesz się z nią zapoznać w ciekawy sposób. Kusi Jozani Forest i lasy namorzynowe, po których można wędrować do woli. Fani dzikiej przyrody mogą się też wybrać na podwodne safari. Tego typu wyprawy pozwalają się nacieszyć bogactwem tutejszych raf koralowych i spędzić czas w otoczeniu licznych gatunków egzotycznych ryb. Chcesz czegoś więcej? Sprawdź, gdzie wybrać się na safari z Zanzibaru. 

Dziki Zanzibar – safari to podstawa! 

Zanzibar jest częścią Tanzanii – kraju, w którym dzika przyroda zajmuje bardzo ważne miejsce. Jakie miejsca warto odwiedzić? 

Nie tylko Zanzibar – safari na kontynencie 

Na Zanzibarze safari ma dość skromną formę, jednak z wyspy tej możesz bez problemów dostać się do Tanzanii kontynentalnej, będącej idealnym krajem dla miłośników tego typu wypraw. W Tanzanii na fanów safari czekają aż trzy regiony, idealnie nadające się do wypraw tego typu. Jakie miejsca są najlepsze? 

Park Narodowy Serengeti

Wspaniała sawanna, lamparty i gepardy – oto czynniki, dzięki którym Serengeti jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc na safari. Jeśli chcesz poczuć magię Afryki, to miejsce będzie najlepszym wyborem. Na terenie rezerwatu Serengeti spotkasz wszystkie zwierzęta z Wielkiej Piątki, przy czym największą atrakcją tego miejsca są antylopy. Ich widowiskowe migracje przyciągają turystów z całego świata. Najlepszym okresem na safari w tym miejscu jest przełom stycznia i lutego, jednak zebrami i żyrafami możesz się tu cieszyć przez cały rok. 

Park Narodowy Katavi

Katavi to wspaniały park narodowy w zachodniej części Tanzanii, do którego z Zanzibaru można się dostać bez większych problemów. A dlaczego warto go odwiedzić? Ze względu na wspaniałe lasy oraz piękne widoki na dolinę rzeki Katuma. Dumą tego miejsca jest jednak sezonowe jezioro zalewowe Katavi, w rejonie którego ujrzysz około 400 gatunków ptaków. Safari w tym miejscu pozwoli ci też podglądać takie zwierzęta, jak: słonie, lwy, lamparty czy krokodyle.

Krater Ngorongoro 

Chcesz podziwiać nosorożce? Krater Ngorongoro i jego najbliższa okolica to idealne miejsce do obserwacji tych zwierząt. Ten obszar chroniony to jedna z najważniejszych atrakcji przyrodniczych z listy UNESCO. Dlaczego tak często organizowane są tu wyprawy safari? Bo w rejonie tego potężnego krateru można zobaczyć około 25 tysięcy zwierząt, w tym nosorożce, bawoły i hipopotamy. Pojawiają się tu również krokodyle oraz lwy masajskie, będące jedną z ważniejszych ciekawostek przyrodniczych w Afryce. 

Jak zaplanować taką wyprawę?

Wyprawy safari z Zanzibaru na teren Tanzanii kontynentalnej organizuje wiele miejscowych biur podróży. Możesz zatem bez problemu zarezerwować wycieczkę, której głównym celem będzie zapoznanie się z przyrodniczymi ciekawostkami wschodniej Afryki i przekonanie, jak bogata pod tym względem jest Tanzania. Połączenie wizyty na Zanzibarze z safari po rezerwatach i parkach narodowych Tanzanii jest zatem propozycją, z której miłośnicy przyrody korzystają bardzo chętnie. 

Planujesz wypoczynek na wyspie Zanzibar? Safari to przygoda, która na długo zapisze się w twojej pamięci. Jeśli chcesz spędzić czas wśród dzikich zwierząt, wycieczki tego typu z pewnością przypadną ci do gustu.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *