Najlepsze atrakcje w Watykanie

Watykan to miejsce, które zawsze przyciąga turystów z całego świata. Najważniejszą atrakcją jest oczywiście Bazylika św. Piotra, największy kościół na świecie, w której znajduje się m.in. słynne dzieło sztuki – Pietà Michelangela. W pobliżu znajduje się również Plac św. Piotra, otoczony kolumnadą, zaprojektowaną przez Berniniego. Inną popularną atrakcją jest Muzeum Watykańskie, które składa się z wielu galerii, w których zgromadzone są niezwykłe dzieła sztuki, takie jak słynna Kaplica Sykstyńska, freski Rafaela czy Antyczna Biblioteka Watykańska. Na szczycie Watykanu znajduje się również Twierdza św. Anioła, zbudowana w II wieku na polecenie cesarza Hadriana, a dzisiaj przekształcona w muzeum i galerię sztuki. Watykan to miejsce pełne pięknych zabytków, które przyciąga turystów z całego świata.

Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź do Watykanu

Wyjazd do Watykanu na własną rękę

 1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

  Obecnie nie istnieją bezpośrednie połączenia lotnicze pomiędzy Polską a Watykanem. Najlepsze opcje to przesiadki na lotniskach w Rzymie, takich jak Fiumicino lub Ciampino, które obsługują regularne loty z Polski. Loty do Watykanu są dostępne również z innych miast europejskich, ale zwykle wymagają one przesiadek. Warto zarezerwować bilety z wyprzedzeniem, aby znaleźć najlepsze oferty lotnicze i zaplanować swoją podróż.

  Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do do Watykanu w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  Najbliższe lotniska:

  • Port lotniczy Rzym-Ciampino (CIA)
  • Port lotniczy Rzym-Fiumicino (FCO)
 2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

  W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

  Booking.com