Lago Martiánez. Niezwykły park wodny w Puerto de la Cruz na Teneryfie

Lago Martiánez to nie tylko kompleks otwartych basenów. Ten wodny park rozrywki jest zarazem dziełem sztuki i cudem inżynierii. To niewątpliwie jedna z najciekawszych atrakcji na północy Teneryfy.

lago martianez
Ocena

Pełno tu rzeźb i naturalnych form skalnych, na które cień rzucają rozłożyste palmy. Czarne głazy przypominają, że powstały w wyniku działalności wulkanu. Zresztą wierzchołek Teide widać wyraźnie prawie z każdego zakątka Aquaparku. Są oczywiście fontanny i zjeżdżalnie, ale te są niemal na każdym zwykłym basenie. Park wodny Lago Martiánez wyróżnia się obecnością gejzerów, grot skalnych, wysp, tarasów pełnych roślin i świetnym zapleczem gastronomicznym. Przeczytaj i dowiedz się, jak powstał ten niesamowity obiekt i co jeszcze warto zwiedzić w miejscowości Puerto de la Cruz.

Lago Martiánez. 7 basenów i 3 hektary powierzchni

lago martianez baseny

Kompleks rekreacyjny Lago Martiánez składa się z 4 basenów dla dorosłych i 3 zbiorników przystosowanych dla dzieci. Park znajduje się na plaży, tuż przy wybrzeżu, a baseny wypełniono wodą z oceanu. Obiekt powstał w 1977 roku. Zaprojektował go wybitny architekt i artysta Cesar Manrique. On także wykonał rzeźby, widoczne w wodzie i na tarasach. Kompleks basenów zachwyca szmaragdową barwą wody, ale też niesamowitym zapleczem. Są tu bary, restauracje, a nawet klub nocny i kasyno. Wieczorami obiekt jest przepięknie oświetlony. W 1995 roku park uznano za Dobro Kultury w kategorii Ogrody Historyczne.

Kliknij tutaj, aby kupić bilety na wycieczkę do Puerto de la Cruz!

Wstęp do Lago Martiánez. Co warto wiedzieć?


Aquapark czynny jest latem w godzinach od 10 do 19. W zimie baseny zamykane są o godzinie 18. Bilety wejściowe kupuje się w kasach i obejmują one pobyt całodzienny. Wejściówka dla dorosłego turysty kosztuje 5,5 euro. W cenie tej udostępniony jest leżak i materac. Za parasol trzeba zapłacić oddzielnie. Bilet dla dziecka poniżej 10 lat kosztuje 2,5 euro, ale za leżak trzeba dopłacić 2 euro. Warto pamiętać o dodatkowych opłatach za jedzenie, picie czy drinki. Obiekt nie ma własnego parkingu. Auto możesz zostawić na płatnych parkingach przy pobliskich centrach handlowych, lub na bezpłatnym Explanada del Muelle nad oceanem.

Puerto de la Cruz – wakacyjny kurort na Teneryfie

lago martianez kompleks

To dawne portowe miasteczko stało się w XX wieku jednym z popularniejszych kurortów na Wyspach Kanaryjskich. Tutejsze atrakcje zachwycą każdego turystę. Są tu ładne, wulkaniczne plaże, jak choćby Playa Martiánez czy Playa Jardin. Jest zabytkowy kościół Iglesia de Nuestra Senora. Warto wejść na punkt widokowy Mirador La Paz i kupić wyroby regionalne na targu Charco. Osobom ceniącym spacery wśród przyrody polecić można ogrody botaniczne Sitio Jardin Litre i Jardin Botanico, a także park Taoro. Dzieciom spodoba się ogród zoologiczny Loro Parque.

kup bilety

Północna Teneryfa. Plaże, góry i palmy

lago martianez plaża

Ta kolonialna wyspa Hiszpanii fascynuje turystów ze względu na zróżnicowane krajobrazy i klimat. W części północnej pas plaż i bulwarów sąsiaduje z pasmem palm, dracen, opuncji i sosen kanaryjskich. Jest sporo parków i rezerwatów przyrody. Turyści mogą korzystać z licznych tras spacerowych i trekkingowych. Nie ma tu nużących upałów, ponieważ północne kurorty sąsiadują z masywem górskim Anaga. Blisko też stąd na szczyt wulkanu Teide, na który można dostać się kolejką linową. Z kolei w krajobrazie południa wyspy dominują skały i skąpa roślinność. Przez cały rok jest bardzo ciepło, wręcz gorąco. Czuć więc powiew Afryki.

Puerto de la Cruz może być celem wakacyjnego wyjazdu i bazą wypadową do zwiedzania północnej części wyspy. Zaś w wodnym parku rozrywki spędzić można cały dzień, a nawet kilka dni. Atrakcję tę chwalą zwłaszcza ci turyści, którzy nie przepadają za czarnymi, wulkanicznymi plażami.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *