Nakupenda Beach – rajskie oblicze Zanzibaru

Nakupenda Beach to jedna z wielu pięknych plaż, jakimi może się pochwalić Zanzibar. Co sprawiło, że to właśnie ona stała się jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynku? Odpowiedź poznasz podczas lektury!

nakupenda beach

O walorach Nakupenda Beach warto dowiedzieć się więcej, jeśli chcesz odwiedzić Zanzibar. Dobre położenie i bliskość ciekawych obiektów sprawiają, że turyści bardzo chętnie zaglądają na ten teren. Czym wyróżnia się ta plaża? W jaki sposób możesz spędzić czas w jej najbliższej okolicy? Odpowiadamy!

Nakupenda Beach i jej miejsce na mapie Zanzibaru 

Nakupenda Beach to popularna wśród turystów plaża, która wyróżnia się przede wszystkim korzystnym położeniem. Na plażę dostaniesz się ze Stone Town – starówki miasta Zanzibar, która pełni funkcję wyspiarskiej stolicy. 

Czym wyróżnia się ta plaża?

Sama plaża przyciąga jasnym piaskiem oraz bardzo dobrym zagospodarowaniem, a podczas pobytu na jej terenie nie będziesz się nudzić. Co możesz tu robić? Cieszyć się słońcem, czystą wodą i piaskiem, a przy okazji korzystać z możliwości spróbowania lokalnych specjałów. 

Zobacz też:
Nungwi Beach i okolice. Jakie atrakcje czekają w tej części Zanzibaru?

Nakupenda Beach jest miejscem chętnie wybieranym przez osoby, które wolny czas chcą spędzić w aktywny sposób. Możesz tu pływać i nurkować, możesz cieszyć się też beztroskimi spacerami w pięknym otoczeniu. 

Jak zaplanować wizytę w tym miejscu?

Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek na plaży Nakupenda, możesz relaks nad wodą połączyć ze zwiedzaniem ciekawych miejsc w najbliższej okolicy. Co mogą ci zaproponować lokalni organizatorzy turystyki? 

Stone Town – co warto zobaczyć? 

Zanim zaczniesz korzystać ze słońca atrakcji czekających na plaży, wybierz się na spacer po Stone Town. Ten skrawek wyspiarskiej stolicy ma wiele uroku, a zróżnicowane atrakcje sprawiają, że każdy znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Wizyta w Starym Forcie oraz spacery po Ogrodach Forodhani to tylko dwie propozycje. Stone Town przyciąga również pałacami sułtańskimi i Domem Cudów, który wyróżnia się formą architektoniczną. Warto też odwiedzić te miejsca, które wiążą się z trudną i smutną historią wyspy. Dawny Targ Niewolników oraz pomnik przypominający o ofiarach handlu ludźmi to ważne miejsca, które z pewnością zasługują na twoją uwagę. 

Zobacz też:
Zanzibar – plaże, które musisz zobaczyć. Gdzie nacieszysz się najpiękniejszymi widokami?

Nakupenda Beach i rejs na Prison Island 

Wielu lokalnych organizatorów turystyki łączy ofertę wypoczynku na Nakupenda Beach z rejsem na Prison Island. Położenie w pobliżu Stone Town sprawia, że wyspa ta (znana również jako Changuu) jest miejscem bardzo często odwiedzanym przez turystów. Rejs na wyspę trwa około 30 minut, jednak pobyt na jej terenie dostarcza niezapomnianych wrażeń. Prison Island to miejsce, gdzie można poznać historię, oglądając więzienie dla niewolników. Zbudowana z kolorowego wapienia wyspa przyciąga też przyrodników. To zasługa mieszczącego się tu sanktuarium żółwia olbrzymiego – rzadkiego gatunku, którego populacja w tej części Zanzibaru ma się doskonale. 

Nakupenda Beach to rajska plaża, która jest jednym z ważniejszych punktów na turystycznym planie Zanzibaru. Malownicza sceneria i moc atrakcji czekających z najbliższej okolicy sprawiają, że czas spędzony w tym miejscu dla nikogo nie będzie czasem straconym.


Zobacz też:

Zobacz też:
Zanzibar – zabytki i budowle, które musisz zobaczyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.