Najlepsze atrakcje w Izraelu

Izrael to kraj pełen niezwykłych atrakcji turystycznych. Na czele listy z pewnością znajduje się Jerozolima, miasto pełne historii, zabytków i religijnych miejsc kultu. Tu warto zobaczyć m.in. Ścianę Płaczu, Bazylikę Grobu Świętego czy Muzeum Izraela. Kolejnym niesamowitym miejscem są Masada i Morze Martwe, jedno z najniżej położonych miejsc na Ziemi, słynące z pięknych krajobrazów oraz właściwości leczniczych solanki. Izrael to także doskonałe miejsce dla miłośników przyrody i trekkingu – w Parku Narodowym Ein Gedi można podziwiać dzikie zwierzęta i wodospady, a w Górach Galilejskich odkryć piękne krajobrazy i tradycyjne wioski.

Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź do Izraela

Wyjazd do Izraela na własną rękę

 1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

  W Polsce istnieje wiele dobrych połączeń lotniczych do Izraela, zarówno bezpośrednich, jak i z przesiadkami. Wśród najpopularniejszych lotnisk w Polsce, z których można bezpośrednio polecieć do Tel Awiwu, są Port Lotniczy Chopina w Warszawie oraz Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Dla osób, które chcą polecieć do innych miast Izraela, dostępne są liczne połączenia z przesiadkami, które oferują między innymi linie lotnicze Lufthansa, Austrian Airlines czy Air France.

  Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do do Izraela w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  Najbliższe lotniska:

  • Port lotniczy im. Ben Guriona w Tel Awiwie (TLV)
  • Port lotniczy w Ejlat (ETH)
  • Port lotniczy im. Owiva we Władywostoku (VVO) - przystosowany do obsługi lotów międzynarodowych, ale położony na okupowanych przez Izrael Wzgórzach Golan.
 2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

  W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

  Booking.com