Nie tylko Zanzibar – Ocean Indyjski i jego skarby

Czym przyciąga Zanzibar? Ocean Indyjski otacza tę wyspę swymi wodami, w których kryją się cenne skarby. Co warto o nich wiedzieć? Gdzie znajdują się najpiękniejsze plaże na wyspie? Podpowiadamy!

zanzibar ocean

Ocean Indyjski to potężny akwen, na którym znajduje się wiele pięknych wysp. Dlaczego to właśnie Zanzibar cieszy się tak wielką popularnością? Co sprawia, że jest to ostatnio najczęściej wybierany przez turystów kierunek? Sprawdź!

Odkrywanie Oceanu Indyjskiego i Zanzibaru 

Ocean Indyjski jest trzecim pod względem wielkości zbiornikiem wodnym na świecie. Razem z Zatoką Perską i Morzem Czerwonym zajmuje on powierzchnię 73 556 000 km², a jego średnia głębokość wynosi 3890 m. Wody Oceanu Indyjskiego są dość ciepłe, typowym zjawiskiem są tu również silne wiatry. Dzięki temu takie miejsca, jak Zanzibar, cieszą się powodzeniem wśród fanów nurkowania i plażowania. Takie wyspy, jak Seszele czy Malediwy są przecież doskonale znane miłośnikom podróży. 

Historia wyspy

Europejczycy piękno tego oceanu zaczęli odkrywać w epoce Wielkich Odkryć Geograficznych, a sam Zanzibar został odkryty przez żeglarzy szukających drogi do Indii. Jako pierwsi na wyspie pojawili się Portugalczycy, później zostali wyparci przez sułtana Omanu. Jako część osmańskiego imperium Zanzibar funkcjonował do końca XIX wieku, później stał się brytyjską kolonią. A że wszystkie te kultury nałożyły się na kulturę pierwotnych mieszkańców wyspy, współczesny Zanzibar zaskakuje swą kulturą i bogactwem. To jedna z najciekawszych i najbardziej zróżnicowanych wysp na Oceanie Indyjskim, w ostatnich latach mocno doceniana przez turystów.

Zobacz też:
Jozani Forest – przyrodniczy skarb Zanzibaru. Co możesz zobaczyć podczas spaceru po jego terenie?

Jak powstał Zanzibar? Ocean Indyjski i jego najcenniejszy skarb

Zanzibar to najważniejszy punkt na Oceanie Indyjskim. Jest to nizinna wyspa koralowa, zbudowana głównie z wapieni. Musisz pamiętać, że Zanzibar to nazwa zarówno archipelagu, który składa się z trzech wysp, jak i tej wyspy, która odgrywa w nim najważniejszą rolę. Archipelag ten rozciąga się wzdłuż wschodniego wybrzeża Afryki. Zanzibar jest częścią Tanzanii, jednak cały archipelag może się pochwalić autonomią.

Rajski Zanzibar – Ocean Indyjski i jego najpiękniejsze plaże 

Gdzie na Zanzibarze możesz nacieszyć się relaksem wśród jasnych piasków i podziwiać niezapomniane widoki na Ocean Indyjski? Odwiedź takie plaże, jak:

  • Nakupenda;
  • Kendwa;
  • Paje;
  • Matemwe.

Ocean Indyjski i jego podwodne bogactwo 

Wody Oceanu Indyjskiego kuszą miłośników sportów wodnych. Zanzibar to rewelacyjne miejsce dla miłośników surfingu, jednak największym powodzeniem cieszy się tu nurkowanie i snorkeling (czyli pływanie powierzchniowe). Miejscowe biura podróży chętnie organizują wycieczki dla fanów tych sportów, a wyprawy łączące zwiedzanie z nurkowaniem nie bez powodu cieszą się wielkim powodzeniem. Rafy koralowe, które posiada Zanzibar, są jednymi z najbogatszych na świecie. 

Zobacz też:
Zanzibar – jedzenie, któremu się nie oprzesz. Jakich przysmaków musisz spróbować na tej wyspie?

Co możesz zobaczyć podczas nurkowania w oceanie na Zanzibarze? 

Ponad 500 gatunków zwierząt. Nie brak tu egzotycznych ryb, żółwi i delfinów, często pojawiają się też rekiny. Pływanie w takim towarzystwie to przygoda jedyna w swoim rodzaju! 
Planujesz odwiedzić Zanzibar? Ocean Indyjski to idealna propozycja dla miłośników przyrody, pięknych widoków i aktywnego spędzania czasu nad wodą. Najsłynniejsza wyspa Tanzanii przyciąga, a urlop spędzony na jej terenie na długo zapisze się w pamięci każdego turysty.


Zobacz też:

Zobacz też:
Zanzibar – plaże, które musisz zobaczyć. Gdzie nacieszysz się najpiękniejszymi widokami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.