Paje – Zanzibar dla wodniaków. Jak spędzisz to wolny czas?

Czy warto odwiedzić miejscowość Paje? Zanzibar może się tu pochwalić bardzo dobrym zagospodarowaniem i atrakcjami, dzięki którym spędzisz tu czas w ciekawy sposób. Z jakiej oferty wypoczynku możesz tu skorzystać? Sprawdzamy!

paje zanzibar

Paje jeszcze nie tak dawno  była spokojną wioską rybacką, w której życie toczyło się zgodnie z tradycją. Od lat 90. XX wieku intensywnie zaczęła się tu rozwijać turystyka, dzięki czemu miejscowość ta stała się jednym z najważniejszych letnisk na Zanzibarze. Czym przyciąga obecnie? Co sprawia, że turyści z całego świata tak chętnie spędzają tu urlop? Odpowiadamy!

Wieś Paje. Zanzibar południowo-wschodni  i jego turystyczne centrum

Wieś Paje to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych południowo-wschodniej części wyspy. Na turystów, dla których Zanzibar to przede wszystkim rajskie plaże i budki z lokalnymi przysmakami, miejscowość ta jest bardzo dobrym miejscem na urlop. Nie brak tu nowoczesnych hoteli i ośrodków wypoczynkowych, nie brak też atrakcyjnych ofert dla miłośników podróży. Największym walorem tej miejscowości jest jednak pobliski przylądek Michamvi, rozciągający się pomiędzy Oceanem Indyjskim a zatoką Chwaka.

Zobacz też:
Matemwe – tam, gdzie kończy się Zanzibar. Czym przyciąga ta rybacka wioska?

Jak spędzisz to wolny czas? 

Chcesz poznać Zanzibar? Paje daje ci wiele ciekawych możliwości. Z jakich atrakcji możesz tutaj skorzystać? Oto najważniejsze oferty, jakimi kuszą lokalni organizatorzy turystyki. 

Paje dla wodniaków

Paje to rewelacyjne miejsce dla tych, którzy lubią spędzać wolny czas na plaży lub na uprawianiu sportów wodnych. Biały piasek i kokosowe palmy przyciągają, relaks w takiej scenerii robi wrażenie. Moc atrakcji czeka tu również na amatorów podwodnych przygód, a nurkowanie w rejonie Paje jest szansą na spotkanie z takimi zwierzętami jak żółwie czy rozgwiazdy. Rejon tej wsi to jednocześnie jedno z najlepszych na Zanzibarze miejsc do uprawiania kitesurfingu, do czego zachęcają właściciele dość licznych w tej okolicy ośrodków sportów wodnych.  

Gdzie wybrać się z Paje? Zanzibar i jego malownicze zakątki 

Las Jozani to jedna z najważniejszych atrakcji w pobliżu Paje. Zanzibar zaskoczy cię tu nie tylko wspaniałą szatą roślinną, ale i wspaniałymi gatunkami zwierząt. Dumą tego miejsca są endemiczne małpki gerezy trójbarwne, pośród których możesz spacerować do woli. Możesz wybrać się też do pobliskiej wioski Jambiani oraz wybrać na wycieczkę do jaskini Kuumbi. Paje jest też dobrym punktem wypadowym dla tych turystów, którzy chcą lepiej poznać przylądek Michamvi. Kusi on licznymi plażami oraz takimi miejscowościami, jak tradycyjna rybacka wioska Bwejuu. 

Zobacz też:
Zanzibar – nurkowanie dla każdego. Gdzie warto zajrzeć w poszukiwaniu podwodnych przygód?

Wiesz już, co można robić w wiosce Paje. Zanzibar to dobre miejsce dla amatorów plażowania i sportów wodnych, dla których piękne widoki są równie ważne, jak dobre zagospodarowanie.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.