Najlepsze atrakcje w Peru

Peru to kraj bogaty w atrakcje turystyczne, przyciągające co roku tysiące turystów z całego świata. Jednym z najważniejszych zabytków kultury prekolumbijskiej jest Machu Picchu, inkańska forteca, uznawana za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Peru słynie także z Nazca Lines, tajemniczych linii na pustyni, które nadal budzą wiele kontrowersji i zagadek. Miłośników historii zainteresuje Cusco, dawna stolica imperium Inków, z zachowanymi zabytkami architektury prekolumbijskiej oraz kolonialnej. Ponadto, Peru oferuje wspaniałe krajobrazy, takie jak kanion Colca, jezioro Titicaca czy Andy, a także bogatą kuchnię, znaną na całym świecie.

Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź do Peru

Wyjazd do Peru na własną rękę

 1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

  Obecnie nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych pomiędzy Polską a Peru. Aby dostać się do Peru, podróżni muszą przesiadać się w jednym z europejskich lub amerykańskich miast, takich jak Paryż, Madryt, Amsterdam, Frankfurt, Nowy Jork czy Miami. Najpopularniejszym lotniskiem w Peru jest Międzynarodowy Port Lotniczy Jorge Chavez w Limie, z którego można dostać się do wielu innych miast w kraju. Loty z Polski do Peru trwają około 14-18 godzin w zależności od liczby przesiadek i trasy lotu.

  Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do do Peru w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  Najbliższe lotniska:

  • Międzynarodowy Port Lotniczy Jorge Chavez w Limie (LIM)
  • Port lotniczy Alejandro Velasco Astete w Cusco (CUZ)
  • Port lotniczy Alejandro Roman Aguilar w Chiclayo (CIX)
  • Port lotniczy Rodriguez Ballon w Arequipie (AQP)
  • Port lotniczy Capitan FAP Carlos Martinez de Pinillos w Trujillo (TRU)
 2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

  W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

  Booking.com