Patong Beach – nadmorski kurort na wyspie Pukhet. Ciekawostki i pomysły na wczasy w Tajlandii.

Patong Beach to najpopularniejszy i najbardziej znany kurort w regionie Pkuket. Plaża dzień i w nocy tętni życiem. Ośrodek posiada swoich licznych wielbicieli, a równocześnie są osoby, które omijają go szerokim łukiem. Co warto wiedzieć o kurorcie?

patong
Ocena

Tajlandia to kraj, który należy do topowych wakacyjnych kierunków wśród turystów na całym świecie. Kraj słynie z pięknych i piaszczystych plaż oraz lazurowej wody. Większość turystów utożsamia z tym obrazkiem rajskiej wyspy na końcu świata, Jedną z największych wysp w Tajlandii jest Phuket. Na wyspie znajdują się zarówno spokojne i kameralne miejscowości, jak i tętniące życiem kurorty. Patong Beach z pewnością należy do tej drugiej kategorii, dlatego chętnie wybierany jest przez osoby, które lubią obecność infrastruktury oraz imprezowy, wakacyjny klimat. Jakie atrakcje czekają na turystów?

Plaża Patong Beach – tajlandzki kurort

Patong to miejscowość z wieloletnią tradycją, któej początki sięgają czasów, kiedy wyspa Phuket była osobną prowincją Tajlandii. Brak odpowiedniej komunikacji i słabe oznaczenie sprawiały jednak, że Patong nie cieszył się specjalną sławą, ani uznaniem wśród turystów. Sytuacja zmieniła się dopiero w latach 70-tych, kiedy Patong umieszczono na mapach. Wówczas zaczęli tu przybywać turyści z całego świata, którzy początkowo rozbijali barwne obozy na plaży lub spali w domkach rybackich nad morzem.

Rosnące zainteresowanie sprawiło, że Tajowie postanowili zwiększyć stopień komunikacji Patong z lotniskiem oraz rozpocząć budowę dróg i hoteli. W ten sposób do Patong zaczęło ściągać jeszcze więcej turystów, a tajlandzka wyspa zmieniła się w dobrze prosperujący ośrodek wakacyjny. Obecnie Patong odwiedzany jest przez miliony turystów rocznie i posiada wszelkie cechy azjatyckiego kurortu. Znajdziesz tu nie tylko piękne plaże, ale także całonocne imprezy, stoiska z pamiątkami oraz ulicznym jedzeniem.

3-kilometrowa plaża Patong Beach obfituje w turystyczną infrastrukturę. Znajdują się tu bary z kolorowymi drinkami, restauracje serwujące lokalne jedzenie, punkty z masażem tajskim oraz liczne szkoły nurkowania i surfingu. Jest w czym wybierać! Plaża tętni życiem i jest z pewnością ciekawym kierunkiem dla osób, które lubią dobrą zabawę. Wśród plażowiczów można zobaczyć ekipy znajomych, pary oraz otwartych na nowe znajomości singli. Wieczorem plaża zmienia się w dyskotekę i staje centrum życia nocnego w Phuket.

Najciekawsze atrakcje Patong – co warto zobaczyć?

Patong oferuje również wiele turystycznych atrakcji poza obrębem plaży. Większość z nich skupia się na ulicy Bangla Road, dzięki czemu są zlokalizowane blisko siebie. Na jakie atrakcje mogą liczyć turyści odwiedzający Patong?

Patong Boxing Stadium

Jedną z wizytówek kurortu jest Patong Boxing Stadium. Można tu zobaczyć walki tajskich bokserów na żywo i zobaczyć, na czym polega ta dyscyplina sportu. W Phuket znajduje się także stadion bokserski Sai Namyen Road, w którym można także udać się do baru i kupić napoje i przekąski. Oglądanie walk na żywo to doświadczenie, które na długo zostaje w pamięci.

Simon Kabaret

Każdego wieczoru w Patong rozpoczyna się kabaretowa rewia. Niezwykłe spektakle odbywają się przy 8 Sirirach Road. Wieczorne spektakle zyskały międzynarodowy rozgłos, jako Simon Cabaret Show. Na jakie atrakcje mogą liczyć turyści? Popularny show skupia się wokół skomplikowanych choreografii oraz kolorów kostiumów. Artyści zachwycają nie tylko umiejętnościami, ale także humorem. Szalona rewia to połączenie śpiewu, tańca oraz gry aktorskiej.

Salony masażu tajskiego

Będąc w Patong, warto także odwiedzić profesjonalne centra masażu tajskiego. Turyści mogą skorzystać z tradycyjnego masażu lub zdecydować się na liczne zabiegi relaksacyjno-pielęgnacyjne. W Patong znajduje się także wiele ośrodków SPA.

Patong Beach – plażowanie i życie nocne

Patong to jeden z najbardziej znanych kurortów w Tajlandii. Miejscowość znajduje się na wyspie Pukhet i koncentruje życie turystyczne i nocne regionu. Na odwiedzających czekają piękne plaże, bogata infrastruktura oraz liczne dyskoteki i centra rozrywki. To dobry wybór dla osób, które w trakcie wakacji szukają dobrej zabawy i towarzystwa innych turystów.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *