Najlepsze atrakcje w Danii

Dania oferuje wiele atrakcji turystycznych dla swoich gości. Wśród najważniejszych miejsc do odwiedzenia warto wymienić stolicę kraju – Kopenhagę, która słynie z pięknej architektury, kultury oraz licznych muzeów i galerii sztuki. Kolejną popularną atrakcją są duńskie plaże, na których turystom oferowane są liczne sporty wodne oraz możliwość obserwacji dzikiej przyrody. Warto również wspomnieć o odkryciach archeologicznych na terenie Danii, takich jak kamienne kręgi czy grobowce z epoki wikingów.

Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź do Danii

Wyjazd do Danii na własną rękę

 1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

  Połączenia lotnicze pomiędzy Polską a Danią są dość dobrze rozwinięte. Z Polski do Danii można polecieć z wielu miast, m.in. z Warszawy, Katowic, Gdańska, Wrocławia, Krakowa czy Rzeszowa. Na lotniska w Danii przylatują głównie do Kopenhagi, Billund, Aalborga czy Aarhus. Dzięki temu łatwo można znaleźć dogodne połączenie i w miarę szybko dotrzeć do celu podróży.

  Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do do Danii w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  Najbliższe lotniska:

  • Kopenhaga - Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup (CPH)
  • Billund - Port lotniczy Billund (BLL)
  • Aalborg - Port lotniczy Aalborg (AAL)
  • Aarhus - Port lotniczy Aarhus (AAR)
  • Esbjerg - Port lotniczy Esbjerg (EBJ)
 2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

  W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

  Booking.com