Najlepsze atrakcje w Chorwacji

Chorwacja jest pełna wspaniałych atrakcji turystycznych, które przyciągają co roku miliony turystów. Na pierwszym miejscu na pewno należy wymienić piękne plaże, rozciągające się na kilkuset kilometrach wybrzeża Adriatyku. Znajdują się tam zarówno piaszczyste, jak i kamieniste plaże, z urokliwymi zatokami, które są idealne na relaks i kąpiele w słonej wodzie. Kolejnym punktem na mapie turystycznej Chorwacji są miasta i miasteczka z bogatą historią, takie jak Dubrownik, Split, czy Rovinj. W tych miejscach można podziwiać piękne zabytki, w tym starożytne pałace, kościoły i twierdze, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ostatnią, ale nie mniej ważną atrakcją są parki narodowe, takie jak Plitwickie Jeziora, Krka czy Kornati. Tam turystom przypada w udziale prawdziwy raj dla miłośników przyrody, z licznymi wodospadami, kaskadami i malowniczymi krajobrazami.

Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź do Chorwacji

Wyjazd do Chorwacji na własną rękę

  1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

    W ciągu ostatnich kilku lat Polska i Chorwacja znacznie rozwinęły swoją sieć połączeń lotniczych. W sezonie letnim można znaleźć bezpośrednie połączenia z wielu miast w Polsce do najważniejszych miejscowości turystycznych w Chorwacji, takich jak Dubrownik, Split i Pula. Wśród przewoźników oferujących te połączenia są między innymi LOT, Ryanair, Wizz Air i EasyJet.

    Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do do Chorwacji w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

    W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

    Booking.com