Czym urzeka Michamvi? Zanzibar dla koneserów

Jednym z ciekawszych miejsc na kameralne wczasy w egzotycznym otoczeniu jest przylądek Michamvi. Zanzibar może się tu pochwalić dobrym zagospodarowaniem oraz spokojem, który pomaga oderwać się od codziennych problemów.

michamvi zanzibar

Przylądek Michamvi to jedno z tych miejsc, które zostały odkryte przez turystów dość późno. W tej części Zanzibaru wciąż zobaczysz tradycyjne wioski rybackie, których mieszkańcy zajmują się połowem ryb i uprawą alg morskich. Obok nich wyrastają ekskluzywne hotele, które przyciągają turystów szukających rajskich plaż i kameralnej atmosfery. Poznaj Michamvi. Zanzibar zaprasza!

Przylądek Michamvi – Zanzibar i jego piękno

Jeśli chcesz docenić piękno Zanzibaru, przylądek Michamvi będzie dla ciebie doskonałym miejscem. Michamvi leży w południowo-wschodniej części wyspy, pomiędzy zatoką Chwaka a Oceanem Indyjskim. Przylądek ten liczy sobie 8 km długości i wyróżnia się bardzo słabym zaludnieniem. Miejscowości jest tu niewiele, nie można z kolei narzekać tu na brak miejsc idealnie nadających się do plażowania. Dzięki temu coraz lepiej rozwija się tu turystyka, która w gospodarce Zanzibaru zajmuje bardzo ważne miejsce.

Co warto zobaczyć na przylądku Michamvi?

Przylądek Michamvi to nie tylko wypoczynek i spokój, ale i ciekawe miejsca, które warto poznać. Co koniecznie musisz zobaczyć w na Michamvi? Zanzibar w tej części przyciąga bardzo ciekawymi atrakcjami.

Michamvi Kae, czyli raj dla amatorów plażowania 

Michamvi Kae to piękna plaża, pozwalająca nacieszyć się wypoczynkiem nad zatoką Chwaka. To również kameralna wioska rybacka, która urzeka swym charakterem i gościnnością mieszkańców. Jeśli w czasie wakacji na Zanzibarze zajrzysz na jej teren, z pewnością nie będziesz żałować. 

Przylądek Michamvi – Zanzibar i wioska Pingwe

Spokojna wioska Pingwe przyciąga gości pragnących nacieszyć się relaksem w bambusowych chatkach i widokiem pięknych lagun. Czeka tu również rajska plaża oraz liczne atrakcje, dzięki którym możesz lepiej poznać wyspiarską tradycję. Wspólne lepienie garnków oraz wizyta u szamana, możliwość skosztowania miejscowych specjałów – wszystko to sprawia, że niewielka miejscowość staje się dla wielu osób kuszącym miejscem na egzotyczne wakacje

Co jeszcze warto zobaczyć w rejonie przylądka Michamvi?

Sporo zaoferować mogą ci także okolice Michamvi. Zanzibar może się tu pochwalić dodatkowo takimi atrakcjami, jak:

  • Bwejuu – tradycyjna wioska rybacka;
  • Paje – dawna wioska rybacka, dziś turystyczna osada z ciekawą ofertą dla fanów kitesurfingu; 
  • jaskinia Kuumbi – koralowa jaskinia, będąca bardzo ważnym stanowiskiem archeologicznym. 

Spokojny przylądek Michamvi ma wiele uroku, a wypoczynek na jego terenie może każdemu turyście dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Jeśli cenisz sobie egzotyczną scenerię i piękne plaże, ten skrawek Zanzibaru z pewnością przypadnie ci do gustu.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *