Alkohol w Turcji – czy można go spożywać?

Zakaz spożywania alkoholu w Turcji to jeden z powszechnych mitów, bazujący na tym, że obowiązującą tam religią jest islam. Dowiedz się, czego warto spróbować, będąc na wakacjach w Turcji!

turcja alkohol
Ocena

Turcję, jak na kraj muzułmański, cechuje bardzo liberalne podejście do spożywania alkoholu. Nie wszyscy muzułmanie stronią od napojów wysokoprocentowych! Są one powszechnie dostępne w sklepach i restauracjach.

Z tego artykułu dowiesz się:

Alkohol w Turcji

Mogłoby się wydawać, że skoro Turcja jest krajem muzułmańskim, alkohol będzie tam zabroniony. Nic z tych rzeczy! Niektórzy Turcy również spożywają alkohol. Jest on powszechnie dostępny w sklepach, restauracjach czy kurortach, szczególnie na zachodnim wybrzeżu. W mniejszych miejscowościach jego dostępność może być niewielka, jednak alkohol w Turcji jest całkowicie legalny. Bardziej konserwatywne podejście można zauważyć u mieszkańców wschodnich miast Turcji, którzy ze względu na religię, bardziej stronią od alkoholu.

Rodzaje alkoholu

W nadmorskich miejscowościach oraz dużych miastach wybór alkoholu jest ogromny: od piw, przez wina, drinki, aż do whisky i innych wysokoprocentowych napojów. Dużą popularnością cieszy się tradycyjna turecka wódka anyżowa – raki. Jest to wysokoprocentowy trunek, podawany zwykle z wodą oraz tacą przekąsek.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *