Promy pasażerskie już od wielu lat wożą turystów. Niektórzy uważają, że ta atrakcja jest jedną z najlepszych, jakie może zaoferować Stambuł. Rejs cieśniną Bosfor, która odgradza Europę od Azji, to naprawdę wspaniały pomysł na wypoczynek. Każdego roku na rejs decyduje się prawie 40 milionów turystów. Chcesz wiedzieć, jakie atrakcje czekają na ciebie podczas rejsu? Przeczytaj nasz artykuł!

O cieśninie Bosfor

Bosfor to cieśnina, która łączy Morze Czarne z morzem Marmara. Położona jest pomiędzy półwyspem Bałkańskim a Azją Mniejszą. Stanowi ona także granicę pomiędzy Europą a Azją. Bosfor ma ogromne znaczenie dla transportu międzynarodowego, którego zasady reguluje konwencja z Montreux. Bosfor dawniej był doliną rzeczną, która uległa zalaniu. Jego skaliste i strome brzegi naprawdę warto zobaczyć! Cieśnina Bosfor ma wiele zatok, w największej z nich leży miasto Stambuł. Jesteś zainteresowany rejsem cieśniną Bosfor? Kup bilety już teraz!

Rejs cieśniną Bosfor ze Stambułu

W Stambule zbudowano trzy mosty:

 • Most Bosforski;
 • Most Mehmeda;
 • most kolejowo-drogowy Selima Groźnego.

Pod powierzchnią wody znajduje się także tunel kolejowy Marmaray oraz podwodny tunel drogowy Eurazja.

kup bilety

Ze Stambułu wypływa wiele promów wycieczkowych, dzięki którym można zwiedzić całą cieśninę. Podczas podróży można zobaczyć między innymi:

Wycieczka statkiem po cieśninie jest polecaną atrakcją turystyczną Stambułu. Zobaczyć można przybrzeżne zabytki, m.in.:

 • Pałac Topkapı;
 • Pałac Dolmabahçe;
 • Meczet Dolmabahçe;
 • Pałac Çırağan;
 • Meczet Ortaköy;
 • Budynek Wyższej Szkoły Morskiej Kuleli;
 • Pałac Beylerbeyı;
 • Fortyfikacje Anadolu Hisarı.

 

Od kwietnia do października rejsy odbywają się codziennie. Można trafić na rejsy krótkie, ale także i na dłuższe, które trwają nawet 6 godzin. Promy są dobrze wyposażone, a na ich pokładach można napić się kawy.

Rejs cieśniną Bosfor pozwoli zobaczyć wiele zabytków, których historia sięga nawet czasów średniowiecznych. Stambuł z wody robi zupełnie inne wrażenie, niż oglądany z lądu. Dlatego właśnie warto wybrać się na wycieczkę promem. Kup bilety na rejs już teraz!

Dlaczego warto zdecydować się na rejs po ciśnienie Bosfor?

Rejsy organizowane są najczęściej przez lokalne biura podróży. Rozpoczynają się od mostu Galata, a kończą się przy moście Mehmeda Zdobywcy. Wybór rejsu zależy od tego, jak dużo czasu turysta może na niego przeznaczyć. Liczba zabytków, które można zobaczyć, jest naprawdę bardzo duża, dlatego przynajmniej raz będąc w Stambule, warto się na taki rejs zdecydować. 

Rejs cieśniną Bosfor – cena

Cena uzależniona jest od długości rejsu. Cena krótkiego rejsu to około 12 lir tureckich. Za długi rejs przyjdzie zapłacić turyście około 25 lir tureckich. Za dzieci zapłacić trzeba będzie połowę powyższych kwot.

Rejs cieśniną Bosfor – bilety

Rejs cieśniną Bosfor to jedna z najciekawszych atrakcji w tym regionie. Podczas rejsu można w spokoju cieszyć się panoramą pięknego Stambułu.


Zobacz też:

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety