Incekum w Turcji, czyli plażowanie w pięknym miejscu!

Incekum to mała miejscowość wypoczynkowa, która przyciąga tłumy turystów każdego roku. Czysta woda, piękne plaże i wiele atrakcji w okolicy… Brzmi zachęcająco? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o Incekum!

incekum
Ocena

Incekum położone jest w rejonie, w którym roi się od atrakcji turystycznych i wspaniałych miejsc do zwiedzania. Dodatkowo, można się wybrać stamtąd na inne znane plaże w Turcji, które warto zobaczyć podczas wczasów w tamtym regionie.

Incekum – położenie

Incekum znajduje się w południowej części Turcji nad Morzem Śródziemnym i należy do Riwiery Tureckiej. Obejmuje obszar małego cypla w Antalijskiej zatoce. Położone jest w jednym z najbardziej znanych wypoczynkowych prowincji, czyli Antalyi. To malownicze miasteczko otoczone jest sosnowymi lasami, których intensywny zapach unosi się w okolicy. Znajdująca się tam plaża ma aż 1,5 kilometra długości. Uważana jest za jedną z najpiękniejszych w okolicy. Dodatkowo świetna sieć połączeń sprawia, że możesz aktywnie spędzać czas podczas wycieczek do innych ciekawych miejsc Turcji.

Rozrywka w Incekum

Incekum charakteryzuje piękna piaszczysta plaża oraz czysta woda, umożliwiająca uprawianie sportów wodnych, takich jak windsurfing, kitesurfing, pływanie czy nurkowanie. Dodatkowo, lokalne biura podróży organizują raftingi w dolinach rzeki Dimçayı i Köprüçay. Podczas spływu możesz podziwiać naturę tureckich kanionów. Mimo niewielkiej powierzchni Incekum, fani kuchni tureckiej będą mieli w czym wybierać, gdyż wybór restauracji i kawiarni jest dość duży.

Wycieczki po okolicy

Przez wielu turystów Incekum jest postrzegane jako świetna baza wypadowa do pobliskich miast czy kurortów. Ceny noclegów są tutaj zdecydowanie niższe niż w stolicy prowincji – Antalyi. Dodatkowo miejscowość jest świetnie skomunikowana, dzięki czemu podczas pobytu można wybrać się na kilka jednodniowych wycieczek.

Starożytne ruiny w Antalyi

Antalia to malownicze miasto otoczone górami Taurus, będące stolicą prowincji o tej samej nazwie. W 2018r. zajmowała 10 miejsce, jeśli chodzi o najczęściej odwiedzane miasta świata. Jest jednym z kurortów Riwiery Tureckiej, jednak ma do zaoferowania znacznie więcej niż piękne wybrzeże. Jest to miasto założone w starożytności, a niektóre ruiny i zabytki możemy podziwiać do dziś. Są to, m.in. Brama Hadriana, czyli rzymski łuk triumfalny, minaret Yivli, będący pozostałością po meczecie, czy antyczne ruiny. W mieście znajdziesz również wiele ciekawych muzeów, wzbogacających infrastrukturę turystyczną.

Zamek w Alanyi

Średniowieczny zamek stanowi jedną z największych atrakcji miasta. Obecnie jest otwarty do zwiedzania, dzięki czemu turyści mogą podziwiać dobrze zachowane zabytki, takie jak meczet, kaplicę czy czerwoną wieżę, która jest symbolem Alanyi, znajdującym się w herbie miasta.

Avsallar i łowienie ryb

Avsallar to wioska, gdzie obecnie dominują sklepy, bary, restauracje i hotele. Jest położona niedaleko miasta Antalya. Poza żwirowymi plażami, największą atrakcją wioski jest polowanie na ryby z… harpunem! Miejscowi twierdzą, że to dosyć łatwe, gdyż woda przy brzegach jest czysta i dosyć płytka, co znacznie ułatwia połowy.

Aspendos

To kolejne starożytne miasto na mapie Turcji, które warto zwiedzić. Znajduje się tu najlepiej zachowany antyczny amfiteatr, który niegdyś mieścił 15 000 widzów. Teatr jest na tyle dobrze odrestaurowany, że do dziś odbywają się tu pokazy, koncerty i przedstawienia. W 1987r. swój ostatni koncert zagrała tu francuska piosenkarka Dalida.

Anamur

To miejscowość leżąca na wschodnim krańcu Riwiery Tureckiej. Jest znana głównie Turkom, nieodkryta przez masową turystykę. Dzięki temu, piaszczyste, rozciągające się wzdłuż wybrzeża plaże zwykle nie są przepełnione. Poza wypoczynkiem nad krystalicznie czystą wodą, miasto słynie z ruin starożytnego Anamurium.

Side

To antyczne miasto, będące jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów południowej Turcji. Polecamy wybrać się do niego wszystkim fanom starożytnych ruin. Znajdziesz tam, m.in.: zabytkowe ruiny świątyni Apolla (będące symbolem miasta), rzymski amfiteatr, a także łaźnie tureckie. Poza zabytkami, w Side znajdziesz wiele długich, piaszczystych plaż, na których możesz odpocząć po spacerowaniu po centrum miasta.

Wodospad Manavgat

Położony jest niedaleko miasta Side. Wodospad nie jest duży, jednak wraz z otaczającą go roślinnością, tworzą piękny krajobraz. Manavgat jest idealnym miejscem na piknik, szczególnie kiedy pragniesz odpocząć od panujących w mieście upałów.

Kapadocja

Kapadocja to jedno z najbardziej znanych miejsc w Turcji, występujące często na pocztówkach z tego regionu. Słynie z malowniczych krajobrazów, które zawdzięcza wulkanom różnej wielkości. Okolicę można podziwiać podczas lotu balonem o wschodzie słońca.

Incekum – podsumowanie

Turystyczna miejscowość sprawdzi się zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i samotnych strzelców szukających miejsca do aktywnego wypoczynku. To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz zarówno wypoczywać na piaszczystej Incekum beach otoczonej lasem, uprawiać sporty wodne, a jeśli lubisz aktywny wypoczynek – traktować Incekum, jako bazę wypadową do ciekawych miejsc znajdujących się w okolicy.

 


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *