Lot balonem nad Kapadocją – cena i wszystkie ważne informacje. Lataj balonem na wycieczce w Turcji

Kapadocja to jeden z najładniejszych regionów w Turcji. Widoki, jakie oferuje, są niczym z pocztówki. Lot balonem nad Kapadocją to bardzo popularna rozrywka. Zobacz, co warto o tym wiedzieć!

lot balonem nad kapadocją
5/5 - (1 vote)

Kapadocja jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Turcji. Wyróżnia się szczególnie swoim krajobrazem, który jest niczym z baśni. Do tego niecodzienne zabytki i niesamowite formacje skalne, które są unikalne dla tego regionu. Miejsce wprost stworzone dla miłośników fotografii i historii. Kraina ta leży pomiędzy tureckimi miastami Aksaray, Kayseri, Nigde i Nevsehir. Za jej stolicę uznaje się miasto Göreme. Kapadocja swoją kolorową strukturę terenu zawdzięcza działalności trzech wulkanów i erozji gleby. Szczególnie popularną atrakcją jest lot balonem nad Kapadocją. Czy warto wybrać się na urlop do Kapadocji?

Lot balonem – jak wygląda wycieczka balonem?

lot balonem nad kapadocjąSezon na loty balonowe zaczyna się w kwietniu, a kończy w listopadzie. W pozostałych miesiącach także można wykupić bilet, ale istnieje ryzyko, że lot zostanie odwołany ze względu na złe warunki pogodowe. Szczególnie warto zarezerwować atrakcję w godzinach porannych, kiedy można podziwiać wschód słońca, a także wieczorem, kiedy będziesz mógł patrzeć na efektowny zachód słońca. Zwykle cała wycieczka trwa 3 godziny, z czego sam lot to około godziny. Na koniec otrzymasz certyfikat i będziesz mógł uczcić wycieczkę lampką szampana. Warto zaznaczyć, że często w tym samym czasie wznosi się nawet sto kolorowych balonów, widok ten jest naprawdę niepowtarzalny.kup bilety

Ile kosztuje lot balonem w Kapadocji w 2022 roku?

lot balonem nad Kapadocją balon wieczorem

Wycieczka balonem na ogrzane powietrze nie należy do tanich form rozrywki. Zwykle cena takiego przelotu to około 150 euro, ale może ona ulec zmianie w zależności od sezonu i godziny. W wakacje 2022 roku cena ta może być bliższa 200 euro. Firmy oferują czasem tańsze przeloty, ale mogą one się wiązać z większą liczbą osób na pokładzie. Jeżeli nie lubisz tłoku, to powinieneś raczej dokonać rezerwacji na droższą opcję. Tańsze przeloty są też najczęściej krótsze.

Kup bilet online i przeżyj niesamowitą podniebną przygodę!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marek Mierzwa (@marekmierzwa)

 

Czy warto zdecydować się na lot balonem nad Kapadocją w Turcji?

lot balonem nad kapadocją balony podczas zachodu słońca

Balony wznoszą się na wysokość około 1000 m nad poziomem morza. Pilot jednocześnie pełni funkcję przewodnika, opowiada o dolinach i stara się rozwiać ewentualny strach pasażerów. Lot balonem nad Kapadocją ma bardzo dużo do zaoferowania w kwestii widoków. Wynurzający się zza gór wschód słońca to bardzo efektowny widok, szczególnie kiedy balon na gorące powietrze wznosi się na wysokość około jednego kilometra, a światło w dole rozlewa się pomiędzy skałami. Będąc pierwszy raz w Kapadocji szkoda rezygnować z tej atrakcji. Planując wycieczkę do Kapadocji, z pewnością warto rozważyć ten dodatkowy wydatek. Możesz kupić bilet online i od razu umieścić lot balonem w swoim podróżniczym planie!

Co można zwiedzić w Kapadocji?

lot balonem nad kapadocją miasto

Prócz lotów balonem Kapadocja ma do zaoferowania jeszcze kilka dodatkowych atrakcji. Warto na pewno odwiedzić Göreme Open Air Muzeum, gdzie znajduje się największe zagęszczenie wydrążonych w skałach kościołów, kaplic i domów. Miejsce to zostało w pisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bilet wstępukup bilety kosztuje około 10 euro. Jest to jedno z niewielu miejsc w Turcji, gdzie turysta może zobaczyć pozostałości chrześcijańskiej kultury.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Hotels And Kids (@hotelsandkids)

Kolejną atrakcją, którą warto zwiedzić, jest Rose Valley, czyli Różowa Dolina. Tuffowe skały za dnia mienią się różowym kolorem, a przy zachodzie słońca mają prawdziwie czerwoną barwę. Ten system kanionów znajduje się na północny wschód od Göreme. Miejsce warte odwiedzenia głównie z powodu walorów krajobrazowych. Miłośnik fotografii zrobi tam naprawdę przepiękne zdjęcia.

Lot balonem nad Kapadocją to atrakcja, którą szkoda przeoczyć. Już samo latanie balonem w koszu jest dużym przeżyciem, a widok wschodzącego słońca zapamiętasz na całe życie. Dla podróżnika, który ceni sobie krajobraz, Kapadocja będzie idealnym miejscem.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *