Najlepsze atrakcje w Andaluzji

Andaluzja to region w południowej Hiszpanii, który oferuje wiele atrakcji turystycznych. Na liście najważniejszych miejsc do odwiedzenia znajdują się miasta takie jak Sewilla, Grenada czy Malaga, z ich zabytkowymi budynkami, parkami i katedrami. W Andaluzji warto również zobaczyć Alhambra – średniowieczną fortecy, która jest jednym z najważniejszych zabytków w Hiszpanii, oraz pałac w Alcazarze w Sewilli, który jest doskonałym przykładem architektury Mudéjar. Inne popularne atrakcje turystyczne to Costa del Sol z jej pięknymi plażami i wybrzeżem, a także Park Narodowy Sierra Nevada, który oferuje piękne krajobrazy i możliwości do uprawiania sportów zimowych.

Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź Andaluzji

Wyjazd Andaluzji na własną rękę

 1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

  W ostatnich latach połączenia lotnicze między Polską a Andaluzją stały się coraz bardziej popularne. Obecnie można znaleźć bezpośrednie loty z kilku lotnisk w Polsce, takich jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk, do miast andaluzyjskich, takich jak Malaga, Sewilla czy Jerez de la Frontera. Loty te są oferowane przez wiele linii lotniczych, w tym przez tanie linie, co czyni podróż do Andaluzji łatwiejszą i bardziej dostępną niż kiedykolwiek wcześniej.

  Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do Andaluzji w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  Najbliższe lotniska:

  • Port lotniczy Málaga-Costa del Sol (AGP)
  • Port lotniczy Sewilla (SVQ)
  • Port lotniczy Jerez de la Frontera (XRY)
  • Port lotniczy Granada-Jaén (GRX)
  • Port lotniczy Almeria (LEI)
  • Port lotniczy Córdoba (ODB)
 2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

  W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

  Booking.com