Odkrywanie Costa del Sol – Fuengirola i jej turystyczny potencjał

Fuengirola to wakacyjna miejscowość idealna dla tych, którzy chcą nacieszyć się słońcem i beztroskim wypoczynkiem na piaszczystej plaży. Jakie atrakcje czekają tu na ciebie? Podpowiadamy!

fuengirola
Ocena

Wypoczynek na terenie Hiszpanii to jedna z najpopularniejszych ofert w ostatnich latach. Biura podróży wciąż kuszą ciekawymi propozycjami, a wśród promowanych przez nie kurortów często pojawia się Fuengirola. Chcesz wiedzieć, czy warto spędzić urlop właśnie w tej miejscowości? Zobacz, jakie atrakcje turystyczne czekają na gości na jej terenie.

Fuengirola w pigułce. Co warto wiedzieć o tym kurorcie?

Zanim wybierzesz się na wczasy do Fuengirola, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat tego ośrodka turystycznego. Co go wyróżnia? Sprawdzamy!

Gdzie leży Fuengirola?

Fuengirola to nadmorski kurort, mogący się pochwalić korzystnym położeniem na terenie hiszpańskiej Andaluzji, w malowniczej dolinie Sierra de Mijas. Wybrzeże Costa del Sol prezentuje się tu wspaniale, a to oznacza idealne warunki do wypoczynku nad morzem.

Fakt, iż w pobliżu tej miejscowości czeka słynna Malaga, jest jej dodatkowym walorem. Miasto to nie bez powodu nazywane jest bramą na Costa del Sol, a ciekawych obiektów na jego terenie brakuje. Dobre połączenia na linii Málaga–Fuengirola sprawiają, że możesz bez problemu przemieszczać się między tymi miastami i odkrywać ich największe atrakcje. Blisko znajduje się też słynna Marbella, na teren której również warto zajrzeć.

„Trójkąt Fuengirola–Benalmádena–Torremolinos”

Fuengirola wchodzi ponadto w skład tzw. Trójkąta Fuengirola–Benalmádena–Torremolinos. Są to trzy nadmorskie miejscowości, bardzo chętnie wybierane na wczasy przez Brytyjczyków i turystów w średnim wieku, dla których komfort wypoczynku jest równie ważny, jak dobra zabawa.

Fuengirola dla miłośników historii

Choć Fuengirola jest znana przede wszystkim jako nadmorski kurort, na jej teren chętnie zaglądają polscy miłośnicy historii. Dla nich wydarzeniem bardzo ważnym jest bitwa pod Fuengirolą, stoczona 15 października 1810 roku (w okresie napoleońskim) pomiędzy wojskami brytyjskimi i polskimi. Bohaterskie dokonania 200 polskich żołnierzy pod dowództwem Franciszka Młokosiewicza sprawiają, że osoby zajmujące się turystyką historyczną chętnie zaglądają w te strony.

Sama miejscowość może się pochwalić dziejami sięgającymi czasów rzymskich i mauretańskich, o czym przypomina m.in. arabski zamek i Termas de Torreblanca (termy rzymskie, odkryte podczas prac archeologicznych w 1961 roku). Są to cenne pamiątki z początków naszej ery, które dostarczyły badaczom sporo cennych wiadomości na temat przeszłości tej części Półwyspu Iberyjskiego.

Od lat 60. XX wieku miasto dynamicznie rozwija się jako letnisko. Dziś ważne miejsce w lokalnej gospodarce zajmuje turystyka, co ma istotny wpływ na wygląd miasta i jego charakter. Obecnie trudno uwierzyć, że miejscowość ta jeszcze nie tak dawno była jedną z wielu wiosek rybackich o niewielkich rozmiarach i skromnej zabudowie. Dziś na jej terenie czekają liczne hotele, bary i ośrodki sportów wodnych. Nie brak tu również dyskotek oraz takich atrakcji, jak szkoła windsurfingu. Wszystko to sprawia, iż miasto to staje się jednym z ważniejszych punktów na turystycznej mapie Costa del Sol.

Fuengirola – popularny kurort turystyczny i jego najlepsze atrakcje

Fuengirola to miasto, na terenie którego nuda nikomu nie zagrozi. Gdzie warto się wybrać? Oto ciekawe miejsca, które warto zobaczyć podczas spędzania wakacji w tej części Hiszpanii.

Castillo Sohail

Zamek Sohail jest bardzo ważnym zabytkiem, którego podczas zwiedzania Fuengiroli nie możesz pominąć. Czym wyróżnia się ta forteca? Historią, która sięga czasów fenickich. Zamek w swych dziejach znajdował się w rękach Rzymian i Maurów. Dziś, po gruntownej renowacji, świetnie sprawdza się jako ośrodek kulturalny. Wnętrze zamku zostało odpowiednio zagospodarowane, a organizowane na jego terenie festiwale i koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców okolicznych miejscowości, jak i wypoczywających tu gości.

Bioparc Fuengirola

Na liście najważniejszych atrakcji miasta Fuengirola znajduje się duże zoo, na terenie którego przebywa 140 gatunków zwierząt. O tym miejscu wspomina każdy przewodnik turystyczny po hiszpańskiej Andaluzji. Na czym polega jego wyjątkowość? Na tym, że w ciekawy sposób udało się tu stworzyć namiastkę lasu tropikalnego, w którym spotkasz się z ciekawymi zwierzakami – mieszkańcami Afryki, Madagaskaru, a nawet odległej Azji. W miejscu tym łączy się ze sobą przyjemne z pożytecznym. Dla turystów jest to miejsce idealne na spacer w towarzystwie zwierząt, dla naukowców ośrodek, w którym chroni się te gatunki zwierząt, które są najmocniej zagrożone wyginięciem.

Aquamijas Fuengirola i inne atrakcje dla dzieci

Ten park wodny to idealna propozycja dla tych, którzy na Costa del Sol spędzają rodzinne wakacje. Czekają tu liczne atrakcje wodne, baseny i zjeżdżalnie, dzięki którym każdy może się tu nacieszyć zabawą w wodzie. Na najmłodszych gości spędzających wakacje w miejscowości Fuengirola czeka z kolei park rozrywki Sould Park gwarantujący maluchom bezpieczną zabawę.

Plaże, które warto odwiedzić

Fuengirola to również piękne plaże, idealne zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób w średnim wieku. Do tych najpopularniejszych zaliczają się:

  • Playa de los Boliches;
  • El Puerto de Fuengirola;
  • Playa de Torreblanca.

Na miłośników romantycznych spacerów czeka ponadto promenada, z której roztaczają się wspaniałe widoki na hiszpańskie wybrzeże.

Fuengirola na Costa del Sol to dobre miejsce na rodzinne wczasy. Piękna okolica, dobre zagospodarowanie i bogata oferta dla tych, którzy chcą spędzić czas w pobliżu hotelu. Tu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, a pobyt w tej części Hiszpanii będzie dla ciebie i twoich bliskich wspaniałym doświadczeniem.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *