Wybierasz się do Hiszpanii i chcesz zajrzeć do Andaluzji? Poznaj El Rocio – małą miejscowość, którą warto odwiedzić!

el rocio
Ocena

Jeżeli wypoczywasz w andaluzyjskiej prowincji Huelva, wizyta w niewielkiej miejscowości o nazwie El Rocio okazać się może ciekawym urozmaiceniem całościowego wyjazdu. Sprawdź, co ma do zaoferowania przyjezdnym to miejsce!

Nie ulega wątpliwości, że dla osób, które cenią sobie poznawanie hiszpańskiej kultury oraz miejsc związanych z kultem religijnym, wizyta w El Rocio okazać się może bardzo ciekawym rozwiązaniem. Może to być świetny sposób na urozmaicenie całościowego wyjazdu Andaluzji. Amatorzy lenistwa podczas wycieczek mogą tutaj wybrać się na plażę i wylegiwać się w promieniach słońca, podziwiając piękny krajobraz. Dowiedz się więcej na temat wskazanej lokalizacji!

El Rocio – podstawowe informacje na temat tej miejscowości

El Rocio to niewielka miejscowość położona niedaleko Almonte – miasta, które może zaoferować turystom między innymi:

  • ciekawą architekturę
  • klimatyczne deptaki
  • piękne plaże

Wizyta w El Rocío może być wspaniałą przygodą. Dotyczy to zarówno osób, które chcą szczegółowo zwiedzać prowincję Huelva, jak i tych pragnących zajrzeć tutaj przejazdem.

El Rocío jako miejsce pielgrzymek w Andaluzji

Omawiana lokalizacja może wzbudzać skojarzenia z pielgrzymkami. Miejsce to jest mocno związane z kultem religijnym. Można znaleźć tutaj piękne Santuario de Nuestra Señora del Rocío, czyli Sanktuarium Matki Boskiej z Rocio. W miasteczku znajduje się imponująca kaplica, w której można zobaczyć figurkę Virgen del Rocio. Kiedy odbywają się pielgrzymki, bractwa przybywają na miejsce pieszo, konno lub wozami. Wieczorami natomiast wybrzmiewają niejednokrotnie śpiewy pielgrzymów.

Park Narodowy Doñana – dlaczego warto go odwiedzić?

Jeśli chcesz odwiedzić El Rocio, warto wybrać się również do położonego nieopodal Parku Narodowego Doñana, który jest naprawdę ogromny. Na obszarze terenu zielonego mieszkają zwierzęta takie jak między innymi:

  • jelenie
  • dziki
  • orły
  • rysie

Jest tu też sporo ptaków takich jak chociażby flamingi. Można tutaj przyjemnie spędzić czas w otoczeniu świata przyrody.

Odwiedzając prowincję Sewilla, czy też Huelva niewątpliwie warto wybrać się do El Rocío. Można kupić tu na pamiątkę stroje do flamenco, podziwiać wspaniałe widoki, a także obcować z hiszpańską kulturą. Swój czas wolny możesz tutaj zaplanować na naprawdę różnorodne sposoby.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *