Chorwacja – wycieczki na wyspy Adriatyku. Jakie wyspy w Chorwacji musisz zobaczyć?

Chcesz zobaczyć jedne z najpiękniejszych wysp w Europie? Dobrym wyborem będzie Chorwacja! Wycieczki na wyspy na Adriatyku to naprawdę wspaniały pomysł na spędzenie urlopu. Dowiedz się, jakie chorwackie wyspy warto odwiedzić!

chorwacja wycieczki na wyspy
Ocena

Chorwacka część Morza Adriatyckiego liczy sobie 698 wysp, 389 małych wysepek oraz 78 raf. Więcej wysp na Morzu Śródziemnym ma jedynie Grecja. Jeżeli chcesz nacieszyć się widokiem pięknych wysp, to dobrym wyborem będzie Chorwacja. Wycieczki na wyspy Adriatyku to doskonały sposób na spędzenie urlopu. Chcesz wiedzieć, jakie wyspy na chorwackim archipelagu warto odwiedzić? Przeczytaj nasz artykuł!

O chorwackich wyspach

Do Chorwacji łącznie należy ponad 1200 wysp, spośród których 698 jest zamieszkała. Wyspy te imponują pięknem krajobrazu! Chorwackie wyspy zamieszkałe są od czasów starożytnych. Na początku XX wieku liczba mieszkańców wysp stopniowo malała, aż do lat 90. Obecnie na zamieszkanie na wyspach decyduje się coraz więcej osób. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze wyspy Chorwacji!

Wyspa Korčula

Jest to szósta co do wielkości wyspa na Morzu Adriatyckim, ma 46,8 kilometrów długości i od 5,3 do 7,8 kilometrów szerokości, jej powierzchnia wynosi 270 kilometrów kwadratowych. Korčula zamieszkała jest od czasów prehistorycznych, odnaleziono tutaj między innymi kamienne noże z czasów neolitu. Wyspa jest jednym z najlepiej rozwijających się ośrodków turystycznych. Panuje tutaj bardzo łagodny klimat, powietrze oraz woda są wyjątkowo czyste, dlatego na Korčuli szczególnie dobrze rozwija się turystyka zdrowotna.

kup bilety

Czego może spodziewać się turysta odwiedzający Korčulę? Przede wszystkim połączenia pięknej przyrody z liczącą sobie setki lat kulturą. Na wyspie znajduje się wiele plaż oraz zatoczek. Luksusowe kurorty pozwalają na komfortowy odpoczynek, a gaje oliwne i winnice dają turystom wytchnienie od palącego słońca. Wyspa Korčula to miejsce warte odwiedzenia! Kup bilet już teraz!

Wyspa Rab

Kolejną wyspą bardzo chętnie odwiedzaną przez turystów jest Rab. Położona jest w zatoce Kvarner w północnej części Morza Adriatyckiego. Już w czasach rzymskich nazywana była „wyspą szczęścia”. Turysta znajdzie tutaj przede wszystkim przepiękne plaże, z których najbardziej znana ma długość ponad 1500 metrów. Wyjątkowość wyspy jest podkreślana także przez roślinność. Rab zaliczana jest do najbardziej zielonych wysp leżących na Adriatyku. Warte odwiedzenia jest również miasto Rab, czyli stolica wyspy. Jego najbardziej charakterystycznym elementem są cztery wieże kościelne, które górują nad panoramą miasta. Kamienne uliczki Rab wprost zachęcają turystów do poznawania ich tajemnic! Zainteresowany? Kup Bilet!

Wyspa Brač

Wielu turystów twierdzi, że Brač to najpiękniejsza wyspa należąca do Chorwacji. Z tego też powodu nazywana jest czasami Renesansową Perłą Chorwacji. Wycieczka na wyspę na pewno będzie wspaniałym przeżyciem! Brač to wyspa bardzo bogata we florę oraz faunę, jest to niezwykle malownicze miejsce. Znajdują się tutaj niezwykle ładne plaże, które szczególnie spodobają się miłośnikom sportów wodnych. Marmur pochodzący z Wyspy Brač posłużył za materiał do budowy waszyngtońskiego Białego Domu.

Wyspa Krk

Wyspa Krk leży w zatoce Kvarner i jest połączona z lądem mostem Krckim. Warto zobaczyć na niej miasto Baška, to tam odkryto inskrypcję, która stanowi jeden z najstarszych zabytków pisma głagolickiego. Na wyspie znajdują się przepiękne plaże, które malowniczo łączą się z turkusową wodą. Jeżeli jesteś miłośnikiem historii, to na pewno zainteresuje cię miasto Krk, które otoczone jest murami obronnymi liczącymi sobie 2 tysiące lat. 

kup bilety

Jakie jeszcze wyspy w Chorwacji warto zwiedzić?

Wyżej wymienione wyspy to tylko część z tych, które oferuje ten bałkański kraj. Oto, jakie wyspy warto jeszcze odwiedzić:

  • Hvar – jedna z najbardziej słonecznych wysp Chorwacji, znana z pól lawendowych;
  • Cres i Lošinj – dawniej stanowiły jedną wyspę, która prawdopodobnie została podzielona przez Rzymian, by skrócić drogę na południe Adriatyku.
  • Wyspa Pag – zwana również wyspą księżycową. Znana przede wszystkim, jako stolica imprez.

Chorwacja wycieczki na wyspy – bilety

Jeżeli chcesz nacieszyć oczy prawdziwym pięknem, to udaj się do Chorwacji! Wycieczki na wyspy będą prawdziwą przygodą! Kup bilet już teraz!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *