Dubaj to najsłynniejszy z siedmiu emiratów, z których składa się kraj. Każdego roku zagląda tu około 16 milionów gości z odległych zakątków świata. Przyciągają ich opowieści o bajecznych fortunach szejków i ogromnych inwestycjach, dzięki którym miasto to ma być „naj”. Najdroższe butiki? Najbardziej luksusowe hotele? Największe parki rozrywki czy najwyższe wieżowce świata? Oto przykładowe rekordy, z jakimi spotkasz się w trakcie wycieczki po Dubaju.

Dubai – wycieczka dla każdego?

dubai wycieczka widok przez wodę na twierdzę

Czy Dubaj last minute to propozycja odpowiednia dla wszystkich? Czy każdy poczuje się tu doskonale? Nie! To tętniący życiem ośrodek miejski, na terenie którego ciężko jest spełnić marzenia o kameralnych wakacjach na łonie natury. Większym miastem w tej części świata jest tylko Abu Dhabi – stolica ZEA. Jeśli jednak lubisz wielkomiejskie klimaty i dobrą zabawę w nowoczesnych parkach rozrywki, jeśli cenisz komfortowo urządzone hotele i świetnie zagospodarowane plaże, wypoczynek w tej części arabskiego świata sprawi ci wiele radości.

Jakie dokumenty pozwolą ci uczestniczyć w wycieczce do Dubaju?

Jeśli chcesz odwiedzić ZEA, musisz posiadać kilka istotnych dokumentów. Te najważniejsze to:

 • paszport (ważny przez 6 miesięcy od daty wjazdu na teren emiratów), do którego zostanie wbita 90-dniowa wiza;
 • zaświadczenie o ujemnym wyniku testu PCR na obecność COVID‑19 z kodem QR (badanie takie musi być wykonane na 48 godzin przed podróżą do emiratów;
 • wynik szybkiego testu PCR z kodem QR, przeprowadzonego 6 godzin przed wylotem (możesz go wykonać na lotnisku przed rozpoczęciem podróży).

Dubai i wycieczka krajoznawcza. W jakim terminie ją zaplanować?

dubai wycieczka kobieta na pustyni

W przypadku takich państw, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, wybór terminu podróży jest kwestią bardzo ważną. Znani organizatorzy turystyki nie bez powodu oferują wyjazdy do ZEA w okresie jesienno-zimowym. Jest to czas, gdy poruszanie się po Półwyspie Arabskim jest mniej męczące, a temperatury nie przekraczają 30 stopni Celsjusza. Najgorzej jest w od czerwca do sierpnia. W tym okresie na termometrach można zobaczyć nawet 42 stopnie, a upał i piekące słońce skutecznie odbierają siłę do zwiedzania i zabawy.

Dubai – wycieczki dla ciekawych

Dla kogo hasło „wycieczki Dubaj” jest synonimem świetnej zabawy i jedynej w swoim rodzaju przygody? Sprawdź, jakie atrakcje są w tym mieście najważniejsze, a przekonasz się, czy najsłynniejszy emirat na Półwyspie Arabskim będzie kuszącym celem podróży dla ciebie i twojej rodziny.

Dubai wycieczka pustynne safari bilety

Kup bilet na pustynne safari w Dubaju!

dubai wycieczka widok na miasto

Chcesz maksymalnie wykorzystać wczasy w Dubaju? Koniecznie zobacz:

 • Dubai Marina – nowoczesną dzielnicę mieszkaniową, przyciągającą modnymi apartamentowcami, przystaniami jachtowymi oraz terenami spacerowymi;
 • Deira – jedna z najstarszych części miasta, mogąca się pochwalić wąskimi alejkami, tradycyjnymi targami z lokalnymi produktami oraz pięknymi widokami na kanał wodny Dubai Creek, po którym kursują pływające taksówki,
 • Madinat Jumeirah – popularna wśród turystów część Dubaju, w której urządzono wiele modnych hoteli i restauracji, a jednocześnie nawiązano do tradycji arabskich miasteczek;
 • Al Barsha – dzielnica znana z licznych punktów gastronomicznych, pięciogwiazdkowych obiektów hotelowych i krytego stoku narciarskiego.

Co warto zobaczyć w Dubaju?

Inne obiekty i ciekawe miejsca, które warto zobaczyć w tej tętniącej życiem metropolii, to m.in.:

 • Burj Khalifa – najwyższy budynek świata, liczący sobie 828 metrów wysokości;
 • Meczet Jumerah – majestatyczna świątynia, do której mogą zaglądać również te osoby, które nie są wyznawcami islamu;
 • Muzeum Dubajskie – urządzona na terenie XVIII-wiecznego fortu placówka, dzięki której poznasz dzieje Dubaju oraz jego tradycję;
 • Dubajski Ogród Cudów – miejsce idealne dla tych, którzy lubią spędzać wolny czas w otoczeniu oryginalnych kompozycji kwiatowych;
 • Wild Wadi Waterpark – jeden z najważniejszych parków wodnych na Półwyspie Arabskim.
dubai wycieczka quad na pustyni

Dubaj jest też miastem atrakcyjnym dla fanów zakupów. Jego najsłynniejsze centra handlowe to:

 • The Dubai Mall – największa na świecie galeria handlowa kusząca takimi atrakcjami, jak Dubai aquarium, luksusowe butiki czy wielki kompleks kinowy;
 • Dubai Parks and Resorts – kompleks parków tematycznych, które wszystkim członkom rodziny zapewnią rozrywkę na najwyższym poziomie;
 • City Walk – nowoczesny obiekt handlowy w pobliżu Burdż Chalifa, chętnie odwiedzany przez fanów mody;
 • Mall of the Emirates – luksusowy dom towarowy, z butikami pełnymi modnych ubrań czy nowinek technologicznych.

Jak zachować się w Dubaju? O tym pamiętaj w Emiratach Arabskich

Wiesz już, co warto zobaczyć w Dubaju, pora zatem na najważniejsze informacje dotyczące zachowania się w tym kraju. Ten krótki poradnik to zbiór najważniejszych zasad, których w trakcie wycieczki do Dubaju musisz przestrzegać.

W jakich językach można się porozumieć w tym emiracie?

Dla wielu turystów planujących samodzielną wyprawę do odległych krajów język staje się poważną przeszkodą. Jak to wygląda w Dubaju? Podstawa to język arabski, który jest oficjalnym językiem kraju, jednak bez problemów porozumiesz się tu po angielsku. Na ulicach Dubaju usłyszysz też takie języki jak perski czy hindi.

Obowiązująca religia i jej zasady

Oficjalną religią kraju jest islam, którego zasady powinny być przestrzegane również przez turystów innych wyznań. Pamiętaj o przyzwoitym stroju, czyli szortach lub spódnicach zakrywających kolana. Pamiętaj, że w całym kraju osoby nie będące muzułmanami nie mają prawa wchodzić do meczetów (wyjątkiem są dwie świątynie: w Dubaju oraz w Abu Zabi), a krytykowanie zasad islamu jest traktowane jako obraza. Nie zdziw się, gdy w ciągu dnia usłyszysz nawoływanie do modlitwy. Jest ona czynnością, którą każdy muzułmanin powinien wykonać pięć razy dziennie.

Planując zwiedzanie Dubaju, uwzględnij tak ważny dla wyznawców islamu czas, jakim jest Ramadan. Za tym pojęciem kryje się dziewiąty miesiąc roku (według kalendarza muzułmańskiego). Ponieważ w tym miesiącu archanioł Gabriel objawił Mahometowi pierwsze wersety Koranu, dla wyznawców islamu jest to miesiąc święty.

Z Ramadanem wiąże się post, polegający na zakazie jedzenia i picia od wschodu do zachodu słońca. I choć jako osoba podróżująca turysta jest z postu zwalniany, objadanie się w miejscach publicznych nie jest zbyt dobrze widziane. Musisz liczyć się też z tym, że wycieczka do Dubaju nakładająca się na czas Ramadanu pozbawi cię możliwości korzystania z miejscowych lokali gastronomicznych i próbowania serwowanych w nich przysmaków.

Dubai wycieczka pustynne safari bilety

Kup bilet na pustynne safari w Dubaju!

Czego musisz unikać podczas pobytu w Dubaju?

Nie chcesz dostać mandatu? Nigdy:

 • nie pij alkoholu w miejscach publicznych;
 • nie sięgaj po środki odurzające (uwaga – niektóre leki w Dubaju są traktowane jak narkotyki, a ich posiadanie może cię wpędzić w poważne kłopoty);
 • nie tańcz na ulicach lub w klubach, gdyż takie zachowanie może zostać uznane za nieprzyzwoite;
 • nie przeklinaj i nie wykonuj obraźliwych gestów;
 • nie przytulaj i nie całuj partnera/partnerki w miejscach publicznych;
 • nie pal papierosów w miejscach publicznych;
 • jeśli jesteś mężczyzną, nie podawaj ręki muzułmańskiej kobiecie (jest to niezgodne z zasadami islamu).

Pamiętaj też, że w krajach muzułmańskich seks pozamałżeński jest surowo karany (dotyczy to również ofiar gwałtu). Jeśli przyjeżdżasz do Dubaju z partnerem/partnerką, a nie jesteście w związku małżeńskim, w hotelu musicie korzystać z oddzielnych pokoi.

Jak samodzielnie zaplanować wycieczkę do Dubaju?

Chcesz odwiedzić Dubaj? Możesz taką wyprawę zorganizować na własną rękę. W jaki sposób? O jakie kwestie musisz zadbać?

Jak dostać się do Dubaju?

Najszybciej i najwygodniej do Dubaju dostaniesz się samolotem. Linie lotnicze Emirates oferują wiele atrakcyjnych promocji na loty z Krakowa lub Warszawy. Sam lot trwa około 5 godzin, choć ostateczny czas podróży uzależniony jest od przewoźnika, miejsca startu oraz docelowego portu lotniczego.

Jak znaleźć nocleg? Z jakich hoteli skorzystać?

W znalezieniu noclegu na terenie Dubaju pomogą ci albo liczni organizatorzy turystyki, albo portale internetowe. Dzięki nim możesz porównać na spokojnie dziesiątki ofert, a następnie rezerwować pokoje w wybranych przez siebie hotelach.

Jakie obiekty noclegowe w Dubaju cieszą się największym powodzeniem? Te najsłynniejsze to:

 • Burj Al Arab – luksusowy hotel w kształcie żagla;
 • FIVE Palm Jumeirah – elegancki obiekt z prywatną plażą i licznymi udogodnieniami;
 • Citymax Bur Dubai – nowoczesny gmach leżący na terenie zabytkowej dzielnicy, którego goście mogą korzystać z renomowanych restauracji i wygodnych pokoi z kompleksowym wyposażeniem;
 • Atlantis the Palm – budynek przyciągający charakterystyczną sylwetką oraz luksusowymi apartamentami.

– najlepsze noclegi:

Booking.com

Dubaj wycieczki zorganizowane. Czy warto z nich skorzystać?

Jeśli przeraża cię samodzielne zwiedzanie Dubaju, możesz wziąć udział w zorganizowanej wyprawie. ZEA to modny kierunek, na który postawiło niemal każde znane biuro podróży. Z jakich ofert możesz skorzystać?

Ekskluzywne wakacje w Dubaju

dubai wycieczka turystki w wodzie

W katalogach na 2021 rok, oferty wypoczynku all inclusive w Emiratach pojawiały się bardzo często. Były to zazwyczaj wyjazdy do jednego z większych hoteli, mogących się pochwalić ogromną ilością atrakcji na swoim terenie. Położenie nad wodami Zatoki Perskiej samo w sobie jest dla wielu osób kuszącą propozycją, a przecież na tym możliwość spędzania czasu w Dubaju się nie kończy.

Uczestnikom takich wyjazdów oferowano jednocześnie wycieczki fakultatywne, dzięki którym mogli poznać słynny emirat i jego turystyczne wizytówki, np. najwyższy budynek na świecie czy przyciągający swoim kształtem hotel Burj Al Arab.

A może objazdowe wycieczki?

W turystycznych katalogach znajdziesz też liczne objazdówki po emiratach, w trakcie których możesz poznać nie tylko Dubaj, ale i takie regiony, jak Abu Zabi czy Ras Al Khaimah. Wyjazdy tego typu mają wiele mocnych stron. Przede wszystkim przez cały czas możesz korzystać z wiedzy przewodnika oraz porad pilota, dzięki czemu unikniesz problemów, jakie mogą się zdarzyć gościom podczas pierwszej wizyty w części świata wyróżniającej się inną kulturą i religią.

W trakcie wycieczek objazdowych zdobędziesz też wiele cennych informacji na temat odwiedzanego obszaru, zobaczysz też znacznie więcej, niż w trakcie samodzielnie zaplanowanego wypoczynku. A że wyjazdy tego typu często są dostępne w wersji last minute, możesz cieszyć się podróżami po Półwyspie Arabskim za niewielkie pieniądze.

Atrakcje Dubaju z pewnością zasługują na uwagę. Ta prowincja to duma Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz fascynujący świat, któremu warto poświęcić swój czas i energię. Miasto gigantycznych budowli i luksusowych hoteli przyciąga, a wakacje spędzone na jego terenie każdemu z nas mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

Archiwum: grudzień 2021

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: