Dubai Miracle Garden – raj dla miłośników kwiatów. Dlaczego warto zwiedzić ten ogród?

Dubai Miracle Garden to niezwykły punkt na mapie ZEA, wyróżniający się nie tylko swoją formą i rozmiarami, ale i lokalizacją. Co warto wiedzieć na jego temat?

dubai miracle garden

Zjednoczone Emiraty Arabskie przyzwyczaiły nas do rozmachu. To, że właśnie w tym kraju znajduje się największy na świecie ogród kwiatowy, nie powinno zatem nikogo dziwić. Chcesz odwiedzić to miejsce? Razem z serwisem gardeneo.pl podpowiadamy jak przygotować się do wizyty w tym miejscu.

Dubai Miracle Garden — zielona oaza czeka!

dubai miracle garden oaza

 

Pierwszym czynnikiem, który decyduje o wyjątkowości ogrodu, jest jego położenie. Kolorowe królestwo, zlokalizowane na środku pustyni, robi wrażenie. Ta zielona oaza jest częścią wielkiego parku rozrywki, który przyciąga gości z całego świata. Czym zachwycają się tu goście?

Kup bilety online i zwiedzaj Miracle Gardens bez czekania w kolejce!

Dubaj — miasto gigantów

dubai miracle garden gigant

W Dubaju wszystko wydaje się być największe na Ziemi. To tu powstaje Dubailand, czyli gigantyczny park rozrywki, to tu wznosi się Burdż Chalifa — najwyższy wieżowiec na naszej planecie. W tej sytuacji rozmach, z jakim urządzono tutejszy ogród, nie powinien cię zaskoczyć.kup bilety

Dubai Miracle Garden w liczbach

O tym, jak potężne jest to miejsce, najlepiej mówią liczby. Dubai Gardens to:

  • 50 milionów kwiatów i 250 milionów roślin;
  • 75 metrów kwadratowych powierzchni;
  • 3 wpisy do Księgi Rekordów Guinnessa.

Kwiatowe kompozycje — symbole ogrodu

Spacer po tym niezwykłym miejscu to wyjątkowa przygoda dla miłośników rzeźb z naturalnych materiałów. Na szczególne wyróżnienie zasługują:

  • samolot Mall of the Emirates, który jest największą rzeźbą tego typu na świecie;
  • kolorowy zegar;
  • korytarz w kształcie serca;
  • stworzony z kwiatów zamek.

Na wizytę w tym miejscu warto zarezerwować więcej czasu. Dzięki temu zwiedzisz również sąsiedni Butterfly Garden — ogród motyli. Czeka tam około 15 tysięcy owadów, które zamieszkały w specjalnie dla nich przygotowanych pomieszczeniach.

Jak zwiedzać Dubai Miracle Garden?

dubai miracle garden bilety

 

 

Chcesz zwiedzić największy ogród na świecie?

Pamiętaj, że gdy temperatury przekraczają 40 stopni Celsjusza (czyli od maja do września), miejsce to jest zamknięte. Chcesz nacieszyć się jego pięknem? Przyjedź tu jesienią lub zimą. Przez pół roku ogród możesz zwiedzać codziennie, od 9:00 do 21:00.kup bilety

Jak kupisz bilety? Jaka jest ich cena?

 

 

Wejściówkę możesz kupić na miejscu, tuż przed wejściem na teren obiektu. Pamiętaj jednak, że Ogród Cudów w Dubaju jest bardzo popularny, musisz się zatem liczyć z kolejkami do kasy. Jakich uniknąć? Kupując bilety online. Zapłacisz za nie 55 AED za osobę. Dziecko może skorzystać z tańszego karnetu, którego koszt wynosi 40 AED.

Skorzystaj z Fast Line, kup bilety online i nie czekaj w kolejce!

Pomysł na romantyczną wycieczkę

dubai miracle garden zwiedzanie

Kiedy warto odwiedzić Dubai Miracle Garden? ZEA najlepiej odwiedzać od połowy listopada do połowy maja. Jeśli zatem zimą zabraknie ci bliskości roślin i kwiatów, tu poczujesz się doskonale. To miejsce może się też doskonale sprawdzić jako kierunek romantycznej podróży. Chcesz spędzić Walentynki w nietypowym otoczeniu? Wystarczy zarezerwować hotel i lot, a później skoncentrować się na odwiedzaniu najważniejszych ciekawostek w tej części Półwyspu Arabskiego.

Miracle Garden w Dubaju to unikalna atrakcja, której podczas wizyty w ZEA nie możesz przegapić. To miejsce zachwyca, a wizyta na terenie kolorowego królestwa w Dubaju na długo zapisze się w twojej pamięci.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *