Centrum handlowe Dubai Mall – sklepy, hotel i akwarium. Co znajduje się w największym centrum handlowym na świecie?

Dubaj to miasto, które nie lubi powściągliwości. Położone w sąsiedztwie najwyższego budynku na świecie Burdż Chalifa, centrum handlowe Dubai Mall, stanowi największą przestrzeń handlową na świecie. Jakie atrakcje czekają na turystów w Dubai Mall?

dubai mall

Dubai Mall to największe centrum handlowo-rozrywkowe na świecie. Na imponującej powierzchni 112,4 ha (1 124 000 m²) znajduje się ponad 1200 sklepów, liczne punkty rozrywki, luksusowy hotel, kawiarnie i restauracje, lodowisko oraz podwodne zoo. Centrum handlowe The Dubai Mall zostało otwarte w listopadzie 2008 roku. Co roku odwiedza je kilkanaście milionów osób z całego świata, co czyni je częściej odwiedzaną atrakcją turystyczną niż paryski Lwów czy Ermitaż. Na turystów czekają m.in. luksusowe butiki, ogromne kino-multipleks oraz fontanna z wodospadem. Czytaj dalej!

Centrum handlowe Dubai Mall – zakupy

Położone w sąsiedztwie Burdż Chalifa centrum handlowe to prawdziwy raj dla miłośników zakupów. Znajduje się tu ponad 1200 sklepów reprezentujących przeróżne branże i stopnie przystępności dla portfela – od luksusowych butików haute couture, po znane europejskie sieciówki czy tradycyjny bazar! W Dubai Mall znajduje się także największy na świecie sklep ze słodyczami o nazwie Candylicious.

Zobacz też:
Dubai Marina. Co trzeba wiedzieć o tej dzielnicy Dubaju?

Jakie sklepy znajdują się w Dubai Mall?

Wśród znanych marek modowych można wymienić m.in. butiki Marks&Spencer, Debenhams, Waitrose czy Galeries Lafayette Groups. Nie brakuje także znanych na całym świecie sieciówek, jak H&M, New Yorker, GAP czy sklepów z odzieżą i modą arabską. Oprócz mody na turystów czekają luksusowe sklepy z biżuterią, księgarnie, liczne drogerie, sklepy muzyczne, sklepy z elektroniką oraz supermarket. Mimo nowoczesnego charakteru Dubai Mall nie zabrakło tu miejsca także na tradycyjny arabski bazar. Kryte stoiska skupiają lokalnych sprzedawców, którzy oferują tradycyjne arabskie wyroby i pamiątki. Nieodłącznym elementem zakupów jest zwyczajowe targowanie się o cenę.

Lodowisko, fontanna…i zoo – jakie atrakcje turystyczne?

Zakupy to tylko jedna z możliwości spędzania czasu w Dubai Mall. W ogromnym kompleksie znajdują się także liczne punkty rozrywki i takie atrakcje turystyczne jak wysoka na 150 m fontanna, lodowisko czy podwodne zoo-akwarium, w którym turyści mogą podziwiać ponad 140 gatunków zwierząt, jak m.in. rekiny, płaszczki, węże oraz krokodyle. Odważni mogą spróbować przyjrzeć się im z bliska, nurkując pod okiem instruktora.

Zobacz też:
Dubai Garden Glow, czyli tematyczny ogród świateł. Spektakularna iluminacja i inne atrakcje

Park rozrywki w centrum handlowym

Na turystów czeka także ogromny park rozrywki SEGA Republic, który oferuje aż 250 rodzajów gier oraz 9 typów ekscytujących atrakcji lunaparkowych. Odwiedzające Dubai Mall dzieci mogą skorzystać z oferty Kidzanii – interaktywnego centrum zabawy i edukacji, w którym spróbują swoich sił w roli lekarzy, aktorów, pilotów lub innych zawodów. W Dubai Mall znajduje się także ogromny kompleks kinowy z 22 salami. Turyści mogą także obejrzeć imponujące zbiory sztuki.

Address Dubai Mall – luksusowy hotel w centrum miasta

Uzupełnieniem oferty jest Address Dubai Mall – pięciogwiazdkowy hotel usytuowany na terenie centrum handlowego. Goście hotelu mogą korzystać z podniebnego basenu bez krawędzi z widokiem na Burdż Chalifa oraz panoramicznego tarasu z widokiem na Dubaj i otaczające miasto tereny. W hotelowej restauracji serwowane są potrawy z rusztu i egzotyczne koktajle. Wieczorami odbywają się liczne występy rozrywkowe z udziałem najlepszych artystów ZEA.

Dubai Mall – podsumowanie

Dubai Mall to największy kompleks handlowo-usługowy na całej kuli ziemskiej. Przyjmuje się, że jego powierzchnia odpowiada powierzchni aż 20 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Na turystów czekają luksusowe butiki, znane sieciówki i tradycyjny arabski bazar. Goście mogą także spędzić czas w interaktywnych centrach rozrywki, krytym lunaparku i podwodnym zoo. Centrum warto odwiedzić także, aby zobaczyć wodospad oraz nietypowe dla arabskiego krajobrazu lodowisko. Całość robi ogromne wrażenie swoim rozmachem oraz różnorodnością.

Zobacz też:
Global Village Dubai, czyli cały świat w pigułce. Ile kosztują biletu do niezwykłej atrakcji w Dubaju?

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.