Dubai Aquarium & Underwater ZOO. Rodzinna atrakcja w największym centrum handlowym na świecie

Dubaj to miasto wyjątkowe, a jedną z atrakcji jest Dubai Aquarium. Gdzie się ono znajduje? Jeśli wybierasz się na zakupy do Dubaju, możesz je przy okazji odwiedzić. Chcesz je lepiej poznać? Sprawdź, jakie zwierzęta można tam podziwiać.

Dubai aquarium

Zjednoczone Emiraty Arabskie stały się idealnym kierunkiem podróży dla osób, które chcą spędzać czas wśród obiektów o unikalnej formie. Z największymi gigantami tego kraju spotkasz się podczas wizyty w Dubaju. To miasto już dawno stało się znane za sprawą takich atrakcji, jak Burj Khalifa – najwyższego na świecie budynku, osiągającego wysokość 828 metrów, czy sztuczne Wyspy Palmowe, okrzyknięte ósmym cudem świata. W tym mieście nawet zwykła galeria handlowa przybiera nietypową formę. Chcesz się o tym przekonać? Zajrzyj do The Dubai Mall.

Downtown Dubai – dzielnica gigantów

Ten fragment Dubaju stał się wizytówką miasta, a chętnych na spacer po nowoczesnej dzielnicy nie brakuje. Jakie czynniki świadczą o jej wyjątkowości?

 

 

Dzielnica wieżowców i jej skarby

Symbolem dzielnicy stał się kompleks Burdż Chalifa, przyciągający turystów z całego świata. Wieżowiec ten znany jest jako rewelacyjny punkt widokowy, a widok z tarasu znajdującego się na 148. pietrze (czyli na wysokości 555 metrów) na długo zapisuje się w pamięci. Piękne widoki można podziwiać też z niższych kondygnacji, czekających na 124 i 125 piętrze. W najsłynniejszym na świecie drapaczu chmur czekają też luksusowe pokoje — idealne miejsce dla tych, którzy chcą się budzić w niepowtarzalnej scenerii. W pobliżu wieżowca czekają też nowoczesne tańczące fontanny, których pokazy organizowane są codziennie, od godziny 18:00.kup bilety

Zobacz też:
Dubai Autodrome – pościgaj się w Dubaju

Jeśli lubisz muzykę, z pewnością docenisz wizytę w operze, znanej jako jedna z najlepszych scen świata. Chcesz odpocząć od miejskiego zgiełku? Odwiedź Burj Park, urządzony na małej wyspie otoczonej wodami jeziora Burj Lake. I to miejsce znane jest amatorom zakupów, którzy chętnie zaglądają tu na zimowe targi organizowane w ramach corocznego festiwalu zakupów.

Obok wspomnianych ciekawostek, w tej części Dubaju pojawia się potężny kompleks sklepów, w którym nie brak też obiektów mających służyć rozrywce i dobrej zabawie.

Przy okazji zakupów możesz także podziwiać wodne stwory! Kup bilet online już dziś!

Dubai Mall. Raj dla miłośników zakupów

Kto w czasie pobytu w ZEA chce zaszaleć w luksusowych butikach lub nabyć ciekawe pamiątki, ten powinien zajrzeć do największej galerii handlowej na świecie. To niezwykłe centrum zostało oddane do użytku w listopadzie 2008 roku i szybko stało się jednym z ważniejszych punktów w programie wycieczek po ZEA. Dla czego? Bo to coś więcej, niż zwykły kompleks handlowy.

Mall of the Emirates to ponad 1200 sklepów, w tym największy na świecie sklep ze słodyczami, kilkadziesiąt butików z ubraniami szytymi na zamówienie oraz kryty bazar, kuszący setkami produktów typowych dla Bliskiego Wschodu.

Zobacz też:
La Perle Dubai – czym wyróżnia się najsłynniejszy spektakl teatralny w Dubaju?

Galeria ta znana jest również jako centrum rozrywki, na terenie którego znajdują się m.in.:

  • park rozrywki SEGA Republic;
  • KidZania, czyli interaktywne centrum zabawy i edukacji;
  • kino;
  • Citymax Al Barsha at the Mall, czyli luksusowy hotel;
  • sztuczne lodowisko;
  • największe akwarium na świecie, połączone z underwater zoo.
  • kup bilety

Z wizytą w podwodnej krainie

Oceanarium, które znajduje się w słynnej galerii handlowej, przyciąga zarówno swoją formą, jak i rozmiarami. Co warto wiedzieć na temat tego miejsca?

Dubai Aquarium w liczbach

O potędze tego miejsca najlepiej mówią liczby. W ogromnym basenie mieści się aż 10 milionów litrów wody, a jego mieszkańców poznasz w trakcie spaceru specjalnym tunelem o długości 48 metrów. Wizyta taka pozwoli ci poznać aż trzy ciekawe strefy ekologiczne:

  • Las Deszczowy;
  • Kamieniste Wybrzeże;
  • Żyjący Ocean.

Niezwykła konstrukcja i nowoczesne rozwiązania

Zwiedzanie Dubai Aquarium to nie lada gratka dla miłośników zwierząt, ale i dla fanów nowoczesnej architektury. Na trzech kondygnacjach na gości czekają liczne niespodzianki. Zachwyt wzbudza podwodna trasa spacerowa, której pokonanie może się okazać fascynującą przygodą dla dużych i małych gości. Na zwiedzających czeka tu również ogromna ściana wideo, wpisana do księgi rekordów Guinnessa. Na tym nie koniec. Kto chce, może poznać ten potężny zbiornik od środka, korzystając z oferty skierowanej do amatorów nurkowania. A może wolisz rejs łodzią z przeszklonym dnem lub sprawdzić się za sterami łodzi podwodnej? W tym miejscu masz taką możliwość.

 

 

Zobacz też:
Jaką aurą powita cię Dubaj? Pogoda w ZEA, czyli kiedy najlepiej pojechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Z jakimi zwierzętami spotkasz się w tym miejscu?

Chcesz odkryć podwodny świat i jego bogactwo? W tym podwodnym zoo poczujesz się doskonale. W dubajskim akwarium mieszka ponad 33 tysiące zwierząt morskich, wśród których największe wrażenie robią rekiny, wydry, pingwiny i płaszczki. Można tu również spotkać King Croca, czyli ogromnego krokodyla o wadze ponad 750 kg i długości osiągającej 5 metrów, oraz podziwiać największe stado tawroszy piaskowych na świecie.

Przy okazji zakupów możesz także podziwiać wodne stwory! Kup bilet online już dziś!

Zwiedzanie Dubai Aquarium

Chcesz dobrze przygotować się do wizyty na terenie jednego z największych zoo świata? Zaplanowanie pobytu w tym miejscu nie sprawi ci większych problemów. Podwodny raj czynny jest codziennie od 10:00 do 22:00.

Bilety możesz kupić na miejscu, możesz też dokonać rezerwacji online. Cena to około 145 AED za osobę, przy czym dzieci poniżej 3. roku życia mogą skorzystać z darmowej wejściówki. Jeśli chcesz mieć pewność, że zwiedzanie obiektu przebiegnie bez problemów, skorzystaj z usług zewnętrznych biur podróży. Oferują one zwiedzanie akwarium i jego zaplecza, często łącząc je z innymi ciekawostkami.

Zobacz też:
Dubai Creek Tower – nowy najwyższy budynek świata w sercu Dubaju. Jak wygląda budowa i ile metrów będzie mieć wieża?

Dubai Aquarium to nie lada gratka dla miłośników zwierząt i dobrej zabawy. Tu rozrywka i edukacja łączą się ze sobą, a czas spędzony w arabskim akwarium każdemu turyście dostarczy niezapomnianych wrażeń.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.