Dubai Garden Glow, czyli tematyczny ogród świateł. Spektakularna iluminacja i inne atrakcje

Wśród wielu dubajskich parków tematycznych wyróżnia się magiczny ogród świateł Dubai Garden Glow. Iluminacja zachwyca rozmachem i wskazuje na ważne kwestie ekologiczne. Sprawdź, co zobaczysz w tym miejscu.

dubai garden glow

Dubai Garden Glow to tematyczny ogród edukacji i rozrywki zlokalizowany w Zabeel Park. Jest jednym z największych i najchętniej uczęszczanych parków rozrywki w Dubaju. Kolorowe światełka, liczne iluminacje oraz wielopostaciowe obiekty tworzą bajkowe obrazy, które przenoszą odwiedzających do podwodnego świata meduz czy krainy dinozaurów. Ogród najlepiej oglądać po zmierzchu, kiedy światełka są jeszcze lepiej widoczne. Co ciekawego zobaczysz oprócz nich? Przeczytaj!

Dubai Garden Glow – spektakularny ogród świateł

Aranżacja Dubai Garden Glow bez wątpienia jest szczególna. Wszystkie świecące elementy zostały w całości wykonane z materiałów pochodzących z recyclingu. Barwny ogród ma nie tylko dostarczać rozrywki, lecz także zwracać problemy na kwestie istotne dla ekologii jak problem globalnego ocieplenia czy pozostawianego śladu węglowego. Odwiedzający mogą podziwiać barwną iluminację oraz dowiedzieć się co zrobić, aby ograniczyć szkodliwy wpływ na środowisko w codziennym życiu.

Dubai Garden Glow – jakie atrakcje?

Ogród Dubai Garden Glow podzielony jest na kilka tematycznych sekcji.

Zobacz też:
Chcesz poznać Dubaj? Te atrakcje musisz zobaczyć!

Szczególne zainteresowanie budzi instalacja poświęcona życiu wodnemu. Aranżacja pełna jest ogromnych, kolorowych meduz, które rozświetlają niebo i odbijają się w tafli jeziora. 

Wrażenie robią także naturalnej wielkości dinozaury, umieszczone w części Parku Jurajskiego. Ponad 100 eksponatów rusza się oraz wydaje odgłosy, co robi spektakularne wrażenie.

Najmłodszym z pewnością spodoba się iluminacja nawiązująca do postaci z popularnych bajek, ogromne lilie na środku jeziora oraz baśniowe drzewa. W sercu ogrodu znajduje się także podświetlana estrada, na której odbywają się liczne występy artystyczne na żywo. W tym pokazy akrobatyczne.

Uzupełnieniem są liczne foodtrucki, w których można skosztować lokalnej kuchni oraz zjeść popularne hot-dogi, pizzę lub lody. Wszystko to sprawia, że Dubai Garden Glow tętni życiem długo po zmroku. Miejsce polecane jest zarówno osobom zwiedzającym w pojedynkę, jak i rodzinom.

Dubai Garden Glow – zwiedzanie

Dubai Garden Glow jest czynny codziennie w godzinach od 16:00 do 23:00. Park stanowi główną atrakcję Zabeel Parku. Wejście do ogrodu świateł znajduje się przy bramie nr 6 i 7. Różnorodna i wielowątkowa aranżacja sprawia, że niezwykły ogród odwiedzany jest chętnie przez dorosłych i dzieci. 

Zobacz też:
Dubajskie dzielnice. Palm Jumeirah – kraina luksusu i niezapomnianych atrakcji

Ekspozycje Dubai Garden Glow najlepiej oglądać po zachodzie słońca, kiedy światełka tworzą szczególną atmosferę. Magiczny ogród świateł to wyjątkowa rozrywka dla całej rodziny!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.