Dubai Frame – co symbolizuje największa rama Dubaju? Budynek, architektura, ceny biletów. Komu przysługuje bezpłatny wstęp do arabskiej atrakcji turystycznej? Zjednoczone Emiraty Arabskie na wakacje!

Dubai Frame to niecodzienna atrakcja na mapie Dubaju. Ogromna rama symbolicznie łączy stare miasto z nowymi dzielnicami i stanowi pomost między teraźniejszością i przeszłością. Obiekt zachwyca skalą i architekturą. Co warto wiedzieć o Dubai Frame?

dubai frame
Ocena

Dubai Frame w 2018 roku otrzymała status zabytku kultury, który łączy tradycję z nowoczesnością, Rama usytuowana jest w popularnym Zabeel Park. Projekt uznawany jest za jedno z najwybitniejszych osiągnięć architektury. Budowla umożliwia oglądanie panoramy Dubaju z wysokości 150 m. Turyści mogą podziwiać wszystkie dzielnice miasta, wybrzeże Zatoki Perskiej, morze, a nawet wydmy arabskiej pustyni.

Dubai Frame w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – projekt i konstrukcja

Dubai Frame, czy inaczej Al Berwaz Tower, to jednej z najbardziej charakterystycznych budynków na mapie Dubaju. Ogromna rama reprezentuje nowoczesną architekturę High-Tech, która stała się znakiem rozpoznawczym miasta. Do wykonania ogromnej ramy użyto stali nierdzewnej w różnych odcieniach złota. Autorem projektu jest Fernando Donis. Budowa Dubai Frame trwała od 2013 do 2018 roku. Koszt budynku to zawrotna suma 160 miliardów AED.

Co ciekawe, Dubai Frame to tak naprawdę dwa niezależne wieżowce o wysokości 150 metrów, które zostały połączone 93-metrową kładką. Taka konstrukcja pozwoliła uzyskać efekt spektakularnej ramy, która stała się symbolem nowego i starego miasta. Łączna powierzchnia kładki to 100 m². Największe wrażenie robi jednak przeszklona podłoga, pod którą rozpościera się niesamowity widok na nowoczesną część Dubaju.

Jakie atrakcje czekają na turystów w budynku Dubai Frame?

Turyści odwiedzają Dubai Frame przede wszystkim dla widoku. Kładka pozwala podziwiać rozległą perspektywę miasta i zapewnia dobry widok na nowoczesną część Dubaju z Burj Khalifa i Burj Al Arab. Widać z niej także starą część miasta z dzielnicami Deira i Karama.

Dubai Frame to także muzea. Budynek prezentuje trzy ekspozycje:

  1. Na parterze budynku znajduje się muzeum przeszłości, które opowiada o historii miasta. Można tam zobaczyć fascynujące prezentacje ukazujące transformację Dubaju z rybackiej wioski w światową metropolię.
  2. Na poziomie SkyDeck zostało otwarte muzeum teraźniejszości. Znajdują się w nim interaktywna ekspozycji, która pozwala odkryć nowe interesujące fakty na temat dzisiejszego Dubaju oraz zobaczyć popularne budynki w widoku 3D.
  3. Ostatnia ekspozycja poświęcona jest przyszłości. Wystawa pokazuje Dubaj za 50 lat. Interaktywne projekcje tworzą iluzję portalu umożliwiającego podróż w czasie i zwiedzanie Dubaju pół wieku później. Całość robi ogromne wrażenie rozmachem i przemyślaną koncepcją.

Największa rama miasta Dubaj – wstęp i bilety

Ogromna popularność Dubai Frame sprawiła, że obiekt wprowadził limity zwiedzania. W ciągu godziny wpuszczanych jest maksymalnie 200 gości. Bilety należy kupować na konkretną godzinę. Obiekt oferujemy bezpłatny wstęp dla dzieci do lat 3 i osób po 60. roku życia.

Dubai Frame to nie tylko fascynująca architektura, ale także niesamowity pomnik historii miasta. Symboliczne połączenie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości ukazuje kierunek rozwoju Dubaju oraz pozwala poznać tradycje i kulturę metropolii.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *