Abu Dhabi – arabskie księstwo i jego skarby. Co warto zobaczyć w tej części świata? Z jakich ofert wypoczynku warto skorzystać?

Wypoczynek w Abu Dhabi to idealna oferta dla tych, którzy chcą choć na parę dni uciec przed typową polską zimą. Chcesz dołączyć do ich grona? Sprawdź, jak zaplanować wizytę w tym niezwykłym księstwie i jakie atrakcje uwzględnić w programie swojej podróży.

abu dhabi
Ocena

Dla każdego, kto chce dobrze poznać Abu Zabi i jego skarby, najlepszym czasem na podróż będzie okres jesienno-zimowy. Dlaczego? Bo to czas, gdy temperatury w ciągu dnia spadają poniżej 30 stopni, a upały nie pozbawiają siły do zwiedzania. Większość biur podróży stawia zresztą na taki termin, a od listopada do kwietnia oferty last minute w Zjednoczonych Emiratach Arabskich stają się częstą propozycją dla miłośników dalekich podróży.

Abu Dhabi – najważniejsze informacje o stolicy Emiratów

abu dhab meczet

Miasto Abu Dhabi jest stolicą kraju i jednocześnie najważniejszym ośrodkiem na terenie najbogatszego księstwa w tej części świata. Co warto wiedzieć na jego temat? Tu znajdziesz najważniejsze informacje na temat historii i współczesności tej metropolii.

 

 

Abu Dhabi i jego miejsce na mapie kraju

Abu Dhabi, często nazywane też Abu Zabi, to niezwykły i pełen kontrastów skrawek świata. Sam emirat jest największym księstwem ZEA i zajmuje ponad 80% jego powierzchni. Miasto pod względem wielkości i ilości mieszkańców, zajmuje drugie miejsce w kraju. Wyprzedza je tylko Dubaj, na terenie którego żyje ponad 3 miliony osób (w Abu Dhabi liczba mieszkańców jest o połowę mniejsza).kup bilety

Stolica emiratów zajmuje tereny wyspy Abu Zabi oraz kilku mniejszych wysp. Dzięki nowoczesnym mostom, posiada bardzo dobre połączenie ze stałym lądem, a długa linia brzegowa sprawia, że chętnie zaglądają tu turyści marzący o wypoczynku nad wodami Zatoki Perskiej.

Kup bilet online na całodzienne zwiedzanie stolicy Emiratów!

Krótka historia prowincji i jej stolicy

abu dhab zea

Jeśli chcesz odkrywać piękno Abu Zabi, poznaj najpierw jego dzieje. Jest to miasto stosunkowo młode, a pierwsi osadnicy na jego terenie pojawili się dopiero w drugiej połowie XVIII wieku. Dość długo Abu Dhabi było spokojną miejscowością, na terenie której żyli głównie rybacy i poławiacze pereł. Gwałtowne zmiany nastąpiły dopiero w połowie XX stulecia i sprawiły, że całkowicie zmienił się charakter tego miejsca.

Na początku XX wieku na terenie Abu Dhabi mieszkało około 6 tysięcy osób. W 1958 roku odkryto tu bogate złoża ropy naftowej, a że szybko nauczono się z nich korzystać, nastąpił dynamiczny rozwój miasta. W tej sytuacji nie powinno dziwić, że gdy Brytyjczycy puszczali swoją kolonię na Półwyspie Arabskim, a ich miejsce zajmowała federacja składająca się z siedmiu księstw, rolę przywódcy przejęło Aby Dhabi.

Współczesne Abu Dhabi i jego znaczenie

Dziś miasto odgrywa bardzo ważną rolę zarówno w gospodarce ZEA, jak i w życiu politycznym tego kraju.

Szejk Abu Zabi zwykle zostaje prezydentem całego kraju, z kolei stanowisko premiera przypisane jest władcy Dubaju. Taki układ władzy w tym federalnym państwie najlepiej pokazuje, które księstwa mają największy wpływ na jego gospodarkę.

Bez wątpienia miasto to jest ważnym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym, sprawdza się też doskonale w roli jednego z najważniejszych portów morskich i rybackich w tej części świata. Staje się również coraz ważniejszym ośrodkiem turystycznym, a czasy, gdy zatrzymywali się tu jedynie ludzie w podróży służbowej lub uczestnicy wielkich konferencji, minęły już bezpowrotnie.

 

 

Jakimi atrakcjami może się pochwalić stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

abu dhab palace

Choć ZEA od kilku sezonów są popularnym kierunkiem wypraw, to Dubaj najlepiej sprawdza się jako turystyczna wizytówka kraju. Warto jednak zauważyć, że oczy turystów coraz częściej zwracają się w stronę stolicy. Co owo miasto może im zaoferować? Centrum Abu Zabi to nowoczesne biurowce, wieżowce i hotele z apartamentami, w których nawet najbardziej wymagający goście znajdą dla siebie idealne warunki na czas pobytu.

Kup bilet online i doświadcz wspaniałości Abu Dhabi!

Jak zaplanować dłuższy wypoczynek w tym mieście?

Przede wszystkim zastanów się nad tym, w jakim okresie chcesz spędzać urlop na Półwyspie Arabskim, zarezerwuj miejsce w hotelu i wykup bilet lotniczy. W tych dwóch ostatnich czynnościach pomogą ci portale rezerwacyjne, dzięki którym zyskasz dostęp do wielu usług w przystępnych cenach.

Nie masz czasu ani ochoty zajmować się szukaniem lotniczych połączeń czy wolnych kwater? Sprawdź oferty znanych organizatorów turystyki. Abu Zabi często pojawia się w ich katalogach jako idealne miejsce na wakacje, a ty nie musisz martwić się o szczegóły podróży. W takim układzie zyskujesz też wsparcie pilota i rezydenta, dzięki czemu już na miejscu możesz korzystać z profesjonalnego wsparcia na każdym etapie zwiedzania miasta.

kup bilety

Podróż do stolicy ZEA. Jakie formalności musisz spełnić?

abu dhabi koło

Obywatele polscy nie potrzebują wizy, muszą jednak posiadać paszport ważny 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju. Ważne są też wyniki testów na covid-19, wykonane do 48 godzin przed rozpoczęciem podróży na teren Emiratów.

W jakich obiektach warto się zakwaterować?

Wśród tych hoteli i ośrodków wypoczynkowych, dzięki którym miasto to stało się znane wśród najbardziej wymagających turystów. Chcesz spędzić urlop marzeń w tym emiracie?

Oto najlepsze obiekty:

  • Emirates Palace Hotel – najbardziej luksusowy hotel na świecie, zbudowany w 2005 roku za 3 miliardy dolarów. To tu zatrzymują się przedstawiciele innych państw w trakcie oficjalnych wizyt w Emiratach. W pałacu czeka sala balowa na prawie 3000 osób, ponad 90 apartamentów i ponad 300 pokoi deluxe luxury room;
  • Al Raha Beach – bardzo dobry hotel, połączony z centrum handlowym Al Raha. Jego wielkim plusem jest położenie na terenie dzielnicy biznesowej oraz piękne widoki na wybrzeże;
  • Sheraton Abu Dhabi Hotel and Resort – obiekt kuszący bliskością malowniczej laguny i nadmorskiej promenady Abu Dhabi Corniche.

Recepta na udane wczasy. Co warto zobaczyć w tym emiracie?

abu dhab widok

Chcesz, aby wakacje w Abu Dhabi stały się świetną przygodą dla ciebie i twojej rodziny? Zaplanuj czas w taki sposób, by skorzystać z najważniejszych atrakcji miasta. Gdzie warto wybrać się na spacer? Co zwiedzić? Podpowiadamy.

Na liście najważniejszych atrakcji,którymi Abu Dhabi przyciąga gości z całego świata, znajdują się m.in:

  • Wielki Meczet Szejka Zajida – jeden z najpiękniejszych i największych meczetów na świecie;
  • Ferrari World – park rozrywki, bardzo chętnie odwiedzany i przez miłośników motoryzacji (a w szczególności Formuły 1), i przez turystów szukających mocnych wrażeń. Na liście tutejszych atrakcji znajdują się symulatory i kolejki górskie, w tym Formula Rossa (najszybszy obiekt tego typu na świecie);
  • Wyspa Yas – sztuczna wyspa, kusząca torami wyścigowymi i parkiem rozrywki;
  • Szpital dla Sokołów – klinika dla sokołów oraz miejsce, w którym turyści mogą zdobyć wiele cennych wiadomości na temat tych ptaków;
  • Marina Mall – duże centrum handlowe i rozrywkowe.
 

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj wyjątkowy, o czym możesz się przekonać, spędzając wakacje w jego stolicy. Tu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, a że oferta wypoczynku jest coraz szersza, atrakcje Abu Dhabi cieszą się coraz większym zainteresowaniem.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *