Dubaj – morze i piaszczyste plaże. Poznaj wakacyjne oblicze Dubaju i dowiedz się, gdzie znajdują się najlepsze kąpieliska

Planujesz odwiedzić Dubaj? Morze to także jeden z powodów, dla których Dubaj chętnie wybierany jest jako cel wakacyjnych wyjazdów. Dowiedz się, które plaże są najpiękniejsze i jakie kąpieliska warto wybrać.

dubaj morze

Dubaj to miasto, którego nie trzeba przedstawiać. Największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich co roku przyciąga ponad 7 mln turystów z całego świata. Swoją popularność zawdzięcza spektakularnej i nowoczesnej architekturze, budynkom takim jak Burdż Chalifa, Dubai Frame czy Dubai Mall oraz atrakcyjnemu położeniu na południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej. Piaszczyste plaże, ciepła woda i piękne wybrzeże sprawiają, że turyści ochoczo wybierają Dubaj. Morze jest jego kolejnym atutem. Dowiedz się, gdzie najlepiej plażować i które kąpieliska są warte uwagi.

Dubaj morze i najpiękniejsze plaże

Dubaj może poszczycić się długim i zróżnicowanym wybrzeżem. Każda z plaż ma nieco inny charakter, dzięki czemu turyści mogą wybierać między spokojem laguny Al Mamza, sportowym charakterem Kite Beach czy widokową Sunset Beach. Przedstawiamy najpiękniejsze plaże w Dubaju.

Sunset Beach

Najsłynniejszą plażą w Dubaju jest Sunset Beach (Umm Suqeim). Piaszczysta i szeroka plaża oferuje widoki na Burdż al-Arab oraz zatokę arabską. Plaża uznawana jest za idealne miejsce do kąpieli słonecznych, porannego joggingu oraz podziwiania spektakularnych zachodów słońca

Zobacz też:
Jaką aurą powita cię Dubaj? Pogoda w ZEA, czyli kiedy najlepiej pojechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Kite Beach

Jak sama nazwa wskazuje, Kite Beach to plaża, która należy do miłośników kitesurfingu. Łagodny wiatr i fale stwarzają idealne warunki do uprawiania tego sportu. Chcesz popływać z widokiem na Dubaj? Morze możesz przemierzać także kajakiem, łódką lub na desce surfingowej. Na plaży znajdziesz liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Am Mamzar Beach Park

Am Mamzar Beach Park oferuje pięć nieskazitelnie czystych, piaszczystych plaż, malownicze laguny z turkusową wodą i baseny. Znajdziesz tu także pas zieleni, liczne ścieżki rowerowe i miejsca na grilla. To idealny wybór, aby spędzić cały dzień na świeżym powietrzu. W parku istnieje możliwość wypożyczenia leżaków, a nawet klimatyzowanego domku na plaży.

Kiedy warto odwiedzić Dubaj? Morze i temperatury.

Zastanawiasz się, kiedy odwiedzić Dubaj? Morze w Zatoce Perskiej jest ciepłe właściwie przez cały rok! Do najcieplejszych miesięcy tradycyjnie należą czerwiec, lipiec i sierpień, kiedy temperatura wody w morzu przekracza 30°C. Świetne warunki do kąpieli panują także przed i po sezonie. Wiosną temperatura wody wynosi ponad 25°C, podczas gdy jesienią jest to nawet 28°C. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń, kiedy temperatura morza wynosi jedynie” 21°C.

Zobacz też:
Hotele Dubaj – z jakich ofert warto skorzystać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich? Znajdź najlepszy hotel w Dubaju

Dubaj morze i atrakcja turystyczne. Podsumowanie

Dubaj to miasto, które łączy atuty wynikające z atrakcyjnego położenia oraz nowoczesnej i pełnej rozmachu architektury. Łagodny klimat i ciepła temperatura morza sprawiają, że wakacje trwają tu właściwie przez cały rok. Piękne wybrzeże, duża ilość plaż oraz liczne kąpieliska sprawiają, że na wakacje warto wybrać Dubaj. Morze to dobry wybór dla miłośników plażowania oraz sportów wodnych.


Zobacz też:

Zobacz też:
Global Village Dubai, czyli cały świat w pigułce. Ile kosztują biletu do niezwykłej atrakcji w Dubaju?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.