Dubai Metro Railway – jak korzystać z metra w Dubaju? Bilety, transport, główne stacje i praktyczne informacje dla turystów

Dubai Metro to rozległa sieć połączeń i przystanków zlokalizowanych na terenie całego miasta. Szybka kolejka pomaga sprawnie pokonać duże odległości i ułatwia zwiedzanie miasta. Co warto wiedzieć o Dubai Metro Railway? Przedstawiamy garść praktycznych informacji.

dubai metro
Ocena

Dubajskie metro obejmuje aż 90 km tras. W pełni zautomatyzowana kolejka stanowi najwygodniejszy sposób zwiedzania miasta. Turyści mogą korzystać z dwóch głównych linii metra w kolorze czerwonym i zielonym. Klarowny podział i dobre oznaczenie ułatwia planowanie podróży. Naziemne odcinki kolejki sprawiają, że przejazd Dubai Metro jest atrakcją samą w sobie. Jak sprawnie poruszać się po Dubaju za pomocą metra?

Dubai metro – transport. Jak korzystać z metra?

Aby skorzystać z systemu metra w Dubaju, należy kupić bilet uprawniający do przejazdu linią Dubai Metro. Turyści mogą wybierać między różnymi rodzajami biletów jak:

  • bilet jednorazowy;
  • bilet w dwie strony;
  • karta NOL.

W Dubaju znajdują się 24 stacje metra, a cała sieć została podzielona na 7 różnych stref. Nawigację po mieście ułatwia specjalna aplikacja przygotowana przez dubajski Urząd Dróg i Transportu. Dubajskie metro działa 7 dni w tygodniu, Godziny otwarcia metra to:

  • 5:001:15 od soboty do środy;
  • 5:002:15 od czwartku do piątku.

System metra w Dubaju – karta Nol

Turystom, którzy przybywają do Dubaju na dłużej, opłaca się zakup bezgotówkowej karty Nol. To odpowiednik londyńskiej karty Oyster i nowojorskiej Metrokart. Karta jest biletem wielokrotnego użytku, który obniża cenę pojedynczego przejazdu. Wystarczy doładować ją do określonej wartości, aby cieszyć się swobodą podróżowania po Dubaju. Najchętniej wybieraną przez turystów opcją jest karta Silver Nol, którą można doładować do wartości 1000 AED. Kartą można także zapłacić za przejazdy innymi środkami transportu, jak autobus, tramwaj, czy nawet taksówka.

Dubai Metro Railway – najważniejsze stacje pociągów

System Dubai Metro Railway opiera się na dwóch liniach – czerwonej i zielonej. Linie oplatają właściwie całe miasto oraz zapewniają wygodny dojazd z lotniska do centrum.

  • Czerwona linia Dubai Metro linia rozciąga od stacji Centerpoint w pobliżu Międzynarodowego Lotniska w Dubaju. Metro biegnie wzdłuż głównej arterii miasta, z przystankami przy głównych atrakcjach turystycznych oraz dzielnicach. Wśród najważniejszych stacji znajdują się m.in. Burdż Chalifa, The Dubai Mall, Mall of The Emirates, Dubai Marina i Business Bay. Na stacji Jabal Ali metro rozgałęzia się, zapewniając dojazd na wystawę Expo 2020 Dubai oraz do centrum handlowego Ibn Battuta Mall.
  • Zielona linia Dubai Metro zielona linia zaczyna się od stacji Etisalat w rejonie Al Twar i biegnie do historycznej zatoki Dubai Creek. Jadąc zieloną linią, można odwiedzić m.in. historyczne dzielnice Al Fahidi, Deire oraz tradycyjne targi przypraw i złota.

Dowiedz się więcej na stronie: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/expo-dubai-co-to-jest-i-czy-warto-sie-tam-wybrac

Dubai Metro – najlepszy sposób na zwiedzanie Dubaju

Dubai Metro to najlepszy i najszybszy sposób na zwiedzanie Dubaju. Miejska kolejka pozwala sprawnie przemieszczać się po mieście i oferuje spektakularne widoki w naziemnej części. Dodatkowo dostaniesz się bezpośrednio pod każdą atrakcję. Wybierz odpowiedni typ biletu i ciesz się zwiedzaniem!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *