Matemwe – tam, gdzie kończy się Zanzibar. Czym przyciąga ta rybacka wioska?

Choć nie wyróżnia się rozmiarami, na turystycznej mapie Tanzanii zajmuje bardzo ważne miejsce. Co wyróżnia się niepozorna wieś Matemwe?

matemwe

Matemwe ma wiele uroku, a znajdująca się tu plaża cieszy się sporym powodzeniem wśród turystów spędzających wczasy na Zanzibarze. Co przyciąga na jej teren turystów z odległych zakątków świata? Sprawdzamy! z

Matemwe i jej miejsce na mapie Zanzibaru 

Matemwe jest ciekawą miejscowością dla turystów, którzy chcą cieszyć się wypoczynkiem we wschodniej części Zanzibaru. To najbardziej na północ wysunięta wieś wschodniego wybrzeża, przyciąga jaca turystów malowniczą scenerią i wspaniałymi plażami. Na popularność Matemwe wpływa też bliskość Wyspy Mnemba, chętnie odwiedzanej przez miłośników snorkelingu. Ten skrawek Zanzibaru zachwyca podwodnym bogactwem, z którym wartość zapoznać. 

Turystyczny potencjał Matemwe 

Co sprawia, że Matemwe jest miejscowością bardzo chętnie odwiedzaną przez gości? Sprawdź, jaki jest jej potencjał turystyczny. 

Spotkania z tradycją 

Matemwe to miejsce idealne dla tych, którzy chcą poznać wyspiarską tradycję. Większość mieszkańców tej miejscowości zajmuje się rybołówstwem, o czym przypominają m.in. wszechobecne  drewniane łodzie. Są to tradycyjne łodzie dhow oraz nieco mniejsze łodzie ngalawa. W czasie spaceru po rejonie Matemwe zobaczysz też liczne poletka, na których miejscowe kobiety uprawiają algi. 

Zobacz też:
Odwiedzasz Zanzibar? Wiza to podstawa!

Matemwe i rajska plaża

Matemwe jest też idealnym miejscem dla tych, którzy cenią dobrą zabawę nad wodą. Tutejsza plaża Muyni przyciąga, a jasny piasek i piękne widoki robią wrażenie. Kusi też Matemwe Beach, przyciągająca dobrym zagospodarowaniem i położeniem w pobliżu popularnych hoteli. 

Wakacje w Matemwe to idealna propozycja dla tych turystów, dla których najlepszą receptą na urlop jest wypoczynek na pięknej plaży oraz uprawianie sportów wodnych. Zaliczasz się do takich osób?  Jeśli tak, wakacje na Zanzibarze na długo zapiszą się w twojej pamięci.


Zobacz też:

Zobacz też:
Wycieczka na Zanzibar. Co kupić na wyspie i przywieźć do domu na pamiątkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.