Kuba – gdzie leży ta gorąca wyspa? Poznaj dokładne położenie największej wyspy karaibskiej

Zielona, ciepła wyspa z pięknymi górami i bajkowym wybrzeżem przyciąga turystów. To miejsce, w którym czas się zatrzymał – Kuba. Gdzie leży największa z karaibskich wysp? Czytaj i sprawdź!

kuba gdzie leży
Ocena

Wielu podróżników marzy o odwiedzeniu tego legendarnego miejsca, które słynie nie tylko z rumu, cygar, śladów Ernesta Hemingwaya i Fidela Castro. Dla turystów to kraj pełen urzekających krajobrazów, które zawdzięcza swojemu położeniu. Czy wiesz, jak dotrzeć na Kubę. Gdzie leży ta odległa i malownicza wyspa? Na to pytanie odpowiadamy poniżej!

Kuba – gdzie leży największa z wysp karaibskich?

Kuba znajduje się na północ od Antyli, w miejscu, w którym spotykają się wody Zatoki Meksykańskiej, Morza Karaibskiego oraz Oceanu Atlantyckiego. Gdzie znajduje się względem innych państw Kuba? Gdzie leży? W południowym kierunku od wybrzeża Stanów Zjednoczonych i Bahamów, a na wschód od Meksyku i na północ od Jamajki i Kajmanów.

 

Najważniejsze informacje geograficzne

Kuba stanowi największą z wysp karaibskich, natomiast w spisie największych wysp świata plasuje się na 17. pozycji. Nie graniczy z żadnym państwem. Znaczna część wyspy Kuby to tereny nizinne. Na południu leży pasmo górskie Sierra Maestra, a w nim Pico Turquino (1974 m) – najwyższy szczyt gorącej wyspy.

 

Na Kubie można wypoczywać aż na 280 plażach, odwiedzać dziewicze groty, jaskinie, lasy, góry, mokradła i sawanny. Otoczona jest około 1600 małymi wyspami, rafami i skałami. Głębiny morskie, które otaczają Kubę, sięgają nawet 7000 m.

 

Czego jeszcze warto dowiedzieć się o Kubie? Gdzie leży wyspa, już wiesz, ale pora jeszcze dokładniej rozwinąć te informacje.

Cieśniny, które oddzielają wyspę

  • od Florydy – Cieśnina Florydzka;
  • od Meksyku – Cieśnina Jukatańska;
  • od San Domingo – Cieśnina Zawietrzna.

Archipelagi przy Kubie

  • Jardines de la Reina;
  • Los Canarreos;
  • Sabana-Camagüey;
  • Los Colorados.

Najważniejsze miasta na Kubie

Czy Kuba należy do Ameryki?

Republika Kuby to oficjalnie kraj znajdujący się w Ameryce Środkowej. Jego powierzchnia wynosi 110 860 km², a linia brzegowa mierzy aż 3736 km.

 

Gorąca, piękna, pachnąca rumem i cygarami – taka jest Kuba. Gdzie leży – już wiesz, więc nie ma na co czekać. Warto kupić bilet i odwiedzić to malownicze i ciepłe miejsce.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *