Sierra Maestra – pasmo górskie Kuby. Czy to dobre miejsce na trekking?

Sierra Maestra i najwyższy szczyt wyspy Pico Turuquino to obowiązkowy punkt turystyczny dla wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek. Szlaki nie są ani krótkie, ani proste, ale widoki z góry będą warte potu i zmęczenia. Sprawdź, czego się spodziewać!

sierra maestra
Ocena

Sierra Maestra jest pasmem górskim, które ciągnie się przez prowincję Oriente aż na południowo-wschodnie obszary Kuby. Góry wznoszą się gwałtownie od brzegu morza. Zachwycają majestatycznym kształtem i ciekawą roślinnością, np. pięknymi paprociami. Co jeszcze warto wiedzieć o tej części wyspy? Czytaj, by się przekonać!

Gran Parque Nacional Sierra Maestra

Wśród malowniczej scenerii górskich szczytów i olśniewającej flory nadal pobrzmiewają duchy wojny partyzanckiej. Między innymi zachował się tu wyjątkowy obiekt, jakim jest założona przez Fidela Castro kwatera wojsk powstańczych Comandancia General de La Plata. Obóz powstał na stromych zboczach w lesie, aby nie został odnaleziony przez wojska Batisty. Składa się z szesnastu baraków, a w skład swoistego kompleksu wchodzi Casa de Fidel – ta część Sierra Maestra to prawdziwa gratka dla turystów zainteresowanych historią rewolucji, bo mieszkał tam sam przywódca.

Ponadto na stromym zboczu znajduje się również chata Radia Rebelde. Aby zwiedzić obiekty, należy wynająć przewodnika w informacji turystycznej parku i przejść szlakiem 5 km lub samodzielnie zorganizować transport.

Pico Turquino najwyższy szczyt w Sierra Maestra

To najwyższy punkt Sierra Maestra i całej Kuby – szczyt jest położony na wysokości 1974 m n.p.m. Prowadzi do niego 17 km szlak ciągnący się przez strome zbocza porośnięte mglistymi lasami. Droga do niego trwa dwa lub trzy dni i zawsze obowiązkowy jest przewodnik. Na szczycie piechurów wita popiersie wykonane z brązu, które przedstawia kubańskiego bohatera narodowego, za jakiego jest uznawany Jose Marti.

Sierra Maestra i Pico Turuquino to atrakcje, które warto poznać w trakcie wyjazdu na Kubę, szczególnie jeżeli chcesz zobaczyć prawdziwą karaibską przyrodę, a przy okazji poznać trochę historii. Jednak niezależnie od tego, czy wycieczka będzie samotna, czy wraz z towarzyszami, warto zadbać, żeby w trakcie trekkingu był obecny doświadczony przewodnik.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *