Klimat na Wyspach Karaibskich potrafi być kapryśny, pojawia się pora deszczowa i w niektórych porach roku istnieje nawet spore prawdopodobieństwo pojawienia się groźnych huraganów – dotyczy to również Kuby. Kiedy jechać na wakacyjny odpoczynek, aby uchronić się przed brzydką pogodą i korzystać z uroków tropikalnego klimatu? Odpowiedź na to i wiele innych pytań dotyczących pogody na Kubie znajdziesz w dalszej części artykułu.
Pogoda i temperatury na wiosnę
Wiele osób sądzi, że ta pora roku jest najlepszą na odwiedzenie gorącej wyspy, powodem jest stabilna pogoda. Czas od marca do połowy kwietnia uważany jest za najprzyjemniejszy, ponieważ jest to pora sucha, ciepła i słoneczna. Wielu turystów ceni sobie niską wilgotność powietrza w tym okresie. Nie jest to okres burzowy, ale pojawia się kilka dni w miesiącu z opadami deszczu. Wiosną temperatura wody osiąga średnio 26 st. C.
Pogoda i temperatury w lecie
Jaka pogoda panuje na Kubie latem? Fantastyczna! Szczególnie w lipcu i sierpniu, kiedy średnia temperatura to 30 st. C. A temperatura wody wynosi 29 st. C. To doskonały termin wyjazdu dla wszystkich, którzy lubią wygrzewać się na piaszczystych plażach, jednak należy pamiętać, że słoneczna pogoda jest tam tylko przez około 15 dni w ciągu miesiąca. Lato jest okresem wysokich temperatur, ale też żywiołowych burz i opadów, przez co bywa gorąco i wilgotno. Niemniej nie zniechęca to turystów i tłumnie wybierają te miesiące na termin egzotycznych wakacji.
Pogoda i temperatury jesienią
Masz urlop jesienią i zastanawiasz się, czy to dobry moment, żeby spędzić wakacje na Kubie? Jest to czas poza turystycznym sezonem. Hotele są mniej oblegane, a bilety lotnicze nieco tańsze, ale nadal można się cieszyć wysokimi temperaturami, bowiem termometry wskazują średnio 30 st. C w ciągu dnia, więc może warto zaplanować wyjazd na Kubę jesienią?
Pogoda i temperatury w zimie
Zima to doskonały termin na urlop na Kubie. Szczególnie polecany miesiąc na podróż to luty, ponieważ temperatura wynosi wtedy średnio 26 st. C. A do tego przez 24 dni w miesiącu można cieszyć się słonecznymi dniami, które trwają około 11 godzin. W grudniu i styczniu dni są nieco krótsze, ale równie słoneczne, a woda ciepła. Zima, tak jak lato, jest uznawana za szczyt sezonu turystycznego, ale nie ma wtedy tak wysokiej wilgotności powietrza, bo brakuje charakterystycznych dla lata ulew.
Kuba – kiedy jechać?
Za szczyt sezonu na Kubie uznaje się okresy od listopada do marca oraz lipiec i sierpień. Wtedy ceny są o około 30% wyższe, a hotele i inne miejsca noclegowe mogą wymagać rezerwacji z większym wyprzedzeniem. Okres od listopada do marca jest dużo chłodniejszy i bardziej suchy niż w pozostałych miesiącach. Za sezon przejściowy przyjmuje się kwiecień i październik. Ceny wzrastają i robi się tłoczno w okolicach świąt Wielkanocnych. Natomiast maj, czerwiec i wrzesień uchodzą za najmniej atrakcyjne miesiące, czyli tzw. niski sezon. Wtedy niektóre resorty hotelowe są zamknięte, a inne kurorty oferują mniej udogodnień.
Kuba – kiedy jechać? Powyższe informacje rozjaśniają kwestię klimatu na Kubie i podpowiadają na kiedy planować kubański odpoczynek. Porę roku należy wybrać pod indywidualne preferencje, ponieważ w zależności od upodobań o każdej porze roku można na wyspie odkryć swój raj na ziemi, a więc palić cygaro i popijać cuba libre. I nie ma znaczenia, czy będzie to w Hawanie, na wybrzeżu wyspy, czy w innych częściach kraju.
Dodaj komentarz